No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Turisti sa vydajú naprieč prírodou Martinovej doliny

8. augusta 2016 |  | | |

perex-turistiRegión Gemer-Malohontu ponúka množstvo pekných prírodných scenérií, ktoré stojí za to navštíviť. Rovnaký názor na to majú aj v turistickom oddiele Rimavská dolina – Tisovec z Klubu slovenských turistov. „Pri vzájomných stretnutiach mnoho turistov prejavilo záujem o zintenzívnenie vzájomných stretnutí blízkych turistických oddielov. A to nielen na náhodných jednorazových akciách, ale aj na viacdňovom spoločne strávenom podujatí,“ uviedol pre Rimava.sk Dušan Kojnok, predseda KST KOS Rimavská dolina Tisovec.

Ich oddiel sa tejto myšlienky chytil a podľa jeho slov pripravil turistický víkend (12. až 14. augusta) v Tisovci, ktorý ponúkne turistom nielen z regiónu, ale i ostatným turistickým nadšencom, nádhernú prírodnú scenériu. Nepôjde však len o turistiku v okolí Tisovca. „Nosnou myšlienkou takéhoto viacdňového podujatia je možnosť vzájomného stretnutia, spoznania a nadviazania dlhodobejších priateľstiev a samozrejme aj o niečo intenzívnejšieho spoznania okolia Tisovca,“ priblížil Kojnok a dodal, že sú pripravené trasy, na ktorých vybudovali náučné chodníky.

Turisti podľa predsedu prejdu divokou Martinovou dolinou s nezabudnuteľným výhľadom z Voniacej a v celku „neznámu“ trasu na tradičný cieľ turistických vychádzok - vrch Tŕstie. „Z neho je nádherný výhľad napríklad aj na Vysoké Tatry,“ avizoval Kojnok. Ako ďalej poznamenal, ubytovanie je zabezpečené v uzavretom areáli, v klasických izbách na internáte, alebo vo vlastných stanoch, čo k letu určite patrí. „Mnohým to snáď pripomenie spomienky na časy minulé a mladším účastníkom prinesie zážitky, ktoré dnes už nie sú celkom bežné,“ dodal na záver predseda Kojnok.

Organizátorom akcie je KST Turistický oddiel KOS Rimavská dolina so sídlom v Tisovci v spolupráci s KST Tisovec a Regionálnou radou KST Rimavská Sobota.

Zraz-turistov

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross