No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Turistika na Šomoške sa skončila pádom, zasahovať musel vrtuľník

Hoci turistika patrí k obľúbeným voľnočasovým aktivitám, aj počas nej je potrebné dbať na svoju bezpečnosť. Inak to môže mať fatálne následky. Príkladom je aj včerajší pád 56-ročného turistu, ktorý spadol na turistickom chodníku neďaleko hradu Šomoška v Šiatorskej Bukovinke, okres Lučenec. Rimava.sk o tom informovala Zuzana Hopjaková, hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Banská Bystrica.

Podľa jej slov si turista pádom spôsobil vážne poranenie dolnej končatiny v oblasti stehna. „Lekár bol k pacientovi spustený pomocou palubného navijaka. Priamo v teréne mu zranenie ošetril, zafixoval a obaja boli následne z terénu evakuovaní,“ uviedla hovorkyňa. Ako spomenula, počas medzipristátia bol pacient preložený na palubu vrtuľníka a letecky prevezený do nemocnice v Lučenci.

Pri zásahu záchranárov v nedostupnom teréne asistovali aj hasiči z Fiľakova. Ako povedal pre Rimava.sk Peter Petráš riaditeľ Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Lučenec, na miesto boli vyslaní traja príslušníci s dvoma kusmi techniky. „Z našej strany išlo o asistenciu záchranárom pri prevoze pacienta,“ doplnil.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross