No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tvorcovia osobne uvedú nový slovenský film Čierne na bielom koni v Lučenci a v Rimavskej Sobote

5. októbra 2022 |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA/LUČENEC - Slovenské filmy sa v posledných rokoch stali vyhľadávaným artiklom v ponuke domácich kín. Úspešné sú komédie, drámy, horory i trilery. Režisér Rasťo Boroš najbližšie na strieborné plátna prinesie gangsterku, dokonca ozvláštnenú prívlastkom romantická!

Film Čierne na bielom koni príde do slovenských kín budúci štvrtok, už v pondelok 10. októbra si ho však budú môcť vychutnať fanúšikovia v dvoch mestách, kde sa nakrúcal. Tvorcovia snímku uvedú v exkluzívnej predpremiére v Lučenci a Rimavskej Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou


Čierne na bielom koni predstaví hrdinov a hrdinky príbehov z Novohradu a Malohontu. Film vyrozpráva osem kapitol o tom, prečo sa báť ľudí, ktorí vám podajú pero a povedia: „Stačí podpísať!“ O tom, ako dokáže nečakaná láska strpčiť zločincom pokojný život a kam až dokážu súdni ľudia zájsť, ak ich prerastie pýcha. No a nakoniec o tom, že hrdina je ten, kto sa nebojí smrti, ani keď zomrie posledná nádej. Veď ak ide o lásku, trochu bolieť to musí. Najmä ak ide o lásku k peniazom.

Na čele filmových dobrodruhov, ktorí sa zahrávajú s peniazmi a komplikujú si spokojný život láskou, sú Bandy Koháry (Milan Ondrík) a Lučáno Ármin Wámbéry (Attila Mokos). Spolu s naivným Zsoltim Bófantim (Tomáš Mischura) kvôli túžbe po šťastí čoraz viac narážajú na nepísané pravidlá malomestského organizovaného zločinu. A možno by to so cťou ustáli, keby práve do Lučenca nezavítala aj dvojica dravých finančných žralokov z Brna Vincenc Draxl a Silvestr Sonntag (Petr Vaněk a Tomáš Jeřábek), ktorí sem síce prišli na rutinnú pracovnú cestu, ale veľmi rýchlo pochopia, že Rimavská Sobota nie je finančné centrum Londýna. A robiť tu biznis sa vymyká všetkým pravidlám z motivačných príručiek pre úspešných obchodníkov.

Chcete vyhrať lístky do Kina Orbis? Klikajte SEM.

Ako dlho potrvá, než s nimi obávaný pán Lučenca Šani Pataki (Zoltán Mucsi) stratí trpezlivosť? A stihne ich zachrániť láska k osudovým ženám – k Csille alias Katona Kitty (Rebeka Poláková) najkrajšej kočke v celom Lučenci, a k anjelsky nevinnej Janke (Jana Kovalčíková), ktorá sa naučila, že s chlapmi treba mať svätú trpezlivosť?

Odpovede ponúkne film Čierne na bielom koni, plný svojrázneho humoru a nečakaných dejových zvratov. V Lučenci ho v pondelok 10. októbra premietne kino Star17.00, v Rimavskej Sobote potom kino Orbis18.00. Publikum príde pozdraviť Rasťo Boroš – režisér, scenárista i producent v jednej osobe – a spolu s ním hereckí predstavitelia Milan Ondrík, Tomáš MischuraJana Kovalčiková. Vstupenky je možné už v tejto chvíli zakúpiť na webstránkach spomenutých kín.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross