No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ÚPSVaR ponúka príspevky na zamestnanie a tieto voľné pracovné miesta

Podnikatelia môžu začať žiadať o príspevky na zamestnanie. Tie boli v uplynulých mesiacoch stopnuté. Aktuálne však Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota informuje o nových možnostiach finančnej podpory pracovných miest z radov uchádzačov o zamestnanie. Ako ďalej uvádzajú, finančné príspevky pri uzatvorení pracovného pomeru je možné získať od 66 percent do 85 percent z celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve SR. Ide o projekt „ PRACUJ, ZMEŇ SVOJ ŽIVOT“. Na túto aktivitu je v rozpočte 10 mil. eur a predpokladaný počet vytvorených pracovných miest je 1 300.

Článok pokračuje pod reklamouCieľom projektu je podpora vytvárania pracovných miest pre uchádzačov o zamestnanie (ďalej len „UoZ“), v rôznych odvetviach, zlepšiť postavenie UoZ na trhu práce, zvýšiť zamestnanosť podporou vytvárania pracovných miest. Na poskytnutie finančného príspevku po splnení všetkých podmienok má zamestnávateľ
nárok.

Oprávnený UoZ môže byť v rámci celého územia SR. Napríklad uchádzač o zamestnanie, ktorý je vedený v evidencii úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Lučenci, môže vykonávať pracovnú činnosť u zamestnávateľa napr. v Bratislave. Úrad poskytne finančný príspevok zamestnávateľovi, ktorý príjme na vytvorené pracovné miesto UoZ z oprávnenej cieľovej skupiny, ak pracovný pomer je dohodnutý v rozsahu najmenej polovice ustanoveného týždenného pracovného času.

Bližšie informácie záujemcom podajú na ÚPSVaR, alebo na stránke ústredia.

Miera evidovanej nezamestnanosti (disponibilná) v okrese Rimavská Sobota predstavovala v auguste 20,54 percenta. V porovnaní s predošlým mesiacom mierne vzrástla.

Úrad práce sprostredkúva zároveň tieto voľné pracovné miesta, ktoré im nahlásili zamestnávatelia. Aktualizovaný zoznam nájdete tu.

Zdroj: Rimava.sk, ÚPSVaR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross