No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úsek R2 Mýtna - Kriváň, Lovinobaňa chce NDS dokončiť už tento mesiac, na stavbe však chýbajú celé úseky mostov

MÝTNA/LOVINOBAŇA – Zmluvné ukončenie výstavby v auguste 2021, teda presne dva roky po začatí prác, takýto termín dokončenia úseku R2 Mýtna Lovinobaňa,Tomášovce stále svieti na oficiálnej stránke Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Rovnaký dátum, resp. niekedy trochu neurčitejší výraz „koniec leta“ uvádza tlačový odbor NDS aj v posledných vyjadreniach pre médiá. Vzhľadom na aktuálnu rozostavanosť stavby ho však považujeme za absolútne nereálny.

Ako môžete vidieť aj na priložených aktuálnych fotografiách zo staveniska, v malej časti úseku je už síce natiahnutý asfalt, ale chýba prakticky všetko ostatné, vrátane zvodidiel či úpravy násypov. V ďalších častiach je situácia ešte horšia – napríklad z oblúkového mosta či estakády na začiatku úseku pri Mýtnej je zatiaľ (okrem pilierov) postavená iba polovica.

Článok pokračuje pod reklamouZároveň sa nám zdalo, že na stavenisku nevládol príliš čulý stavebný ruch. Mnohé stroje boli odstavené a na stavbe sme nevideli veľa robotníkov. Aj keď z cesty, pochopiteľne, nevidieť celé stavenisko, dovolíme si pochybovať, či na stavbe bolo 300 pracovníkov, ako NDS uviedla v máji minulého roka.

Podľa nášho názoru si dokončenie výstavby tejto časti R2 vyžiada ešte mesiace prác a pravdepodobne bude môcť byť tento úsek otvorený najskôr až na jar budúceho roka. O stanovisko sme požiadali aj NDS, ich vyjadrenie po obdržaní prinesieme v samostatnom článku.

Medzitým pokračuje aspoň príprava výstavby nadväzujúceho úseku R2 Kriváň – Mýtna, kde aktuálne prebiehajú úpravy terénu. Jej súčasťou má byť aj zhruba päťkilometrová estakáda vysoká 15 až 45 metrov. Podľa údajov NDS bude najdlhšia na Slovensku a zrejme aj v strednej Európe. Predbežný termín dokončenia tohto úseku je rok 2024.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross