No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úsek R2 Kriváň – Mýtna: Takto to vyzerá na unikátnej mostnej stavbe (FOTO/VIDEO)

16. februára 2024 | | | |  | 
Zdroj foto: NDS

MÝTNA – Mostní špecialisti pokračujú s prácami na najdlhšej slovenskej estakáde, ktorá je súčasťou stavby R2 Kriváň – Mýtna. 

Spodná stavba všetkých mostných objektov na R2 Kriváň – Mýtna je už zrealizovaná. "Stavebné práce pokračujú na mostných objektoch SO 209-01, 209-02, 210-00 (estakády) a to realizovaním nosnej konštrukcie – viazanie armatúry nosnej konštrukcii, zárodkov a betonáž mostovky," približuje média tím Národnej dialničnej spoločnosti.

Článok pokračuje pod reklamouK TÉME:
Po novom úseku cesty R2 Mýtna – Lovinobaňa za rok prešlo tri milióny vozidiel


Moderná, kapacitne vyhovujúca štvorprúdovka v dĺžke viac ako 9 kilometrov prevezme tranzitnú dopravu z okolitých obcí a odľahčí aj cestu prvej triedy.

"R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka medzi pohoriami Slovenského Rudohoria, Poľany a Javoria. Začiatok trasy nadväzuje na predchádzajúci úsek R2 Pstruša – Kriváň v dočasne upravenej mimoúrovňovej križovatke Kriváň. Koniec úseku sa pred obcou Mýtna napojí na úsek R2 Mýtna ć Lovinobaňa, Tomášovce. Ide o technicky náročný úsek, ktorého súčasťou bude 5 kilometrov dlhá mostná estakáda v údolí Krivánskeho potoka. Táto estakáda je situovaná vo výške 15 – 45 metrov ponad trasu cesty I/16, v tesnej blízkosti vysokého napätia a existujúcej zástavby," uvádzajú z NDS.

O R2 Kriváň – Mýtna

Začiatok úseku R2 Kriváň – Mýtna nadväzuje na úsek R2 Pstruša – Kriváň. Koniec úseku sa pred obcou Mýtna napojí na úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce, ktorého odovzdanie motoristom sa uskutočnilo v decembri minulého roka. R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka medzi pohoriami Slovenského Rudohoria, Poľany a Javoria.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross