No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Útulok pre psov sa vracia pred poslancov, aktivisti žiadajú zmenu podmienok

Podmienky prenájmu mestských pozemkov, na ktorých by mal stáť útulok pre psov, sa vracajú pred rimavskosobotských poslancov. Občianske združenie Best Friends útulok RS požaduje predĺženie výpovednej lehoty a stanovenie konkrétnej doby nájmu, v zmluve chce upraviť aj článok týkajúci sa psov, ktoré odchytí mestská polícia. Návrhom sa bude mestský parlament zaoberať zajtra popoludní.

Zámer aktivistov poslanci schválili ešte v septembri, odsúhlasili im prenájom pozemkov v okrajovej časti mesta smerom na Rimavské Janovce za symbolické jedno euro. Predsedníčka Občianskeho združenia Best Friends útulok RS Katarína Jánošdeáková však minulý mesiac avizovala,  že zmluvu podpíše až po zmene podmienok. Ako vtedy pre Rimava.sk uviedla, zmluva je na dobu neurčitú s trojmesačnou výpovednou dobou. Na pozemku sa nachádza nelegálna skládka, majú ju vyčistiť na vlastné náklady, okrem toho investujú do výstavby, chcú mať teda záruku, že ich z pozemku po nejakom čase niekto len tak “nevyhodí”.

Občianske združenie preto žiada, aby poslanci zmenili dobu nájmu z neurčitej na určitú, minimálne na 20 rokov, kvôli výške preinvestovaných nákladov. Výpovednú lehotu požadujú zvýšiť z troch mesiacov na jeden rok. Z nájomnej zmluvy by okrem toho mal byť vypustený článok o odstránení skládky z pozemkov na náklady združenia. Poslanci pri schvaľovaní prenájmu aktivistov zaviazali, že v útulku budú bezplatne umiestňované psy odchytené mestskou políciou. Združenie chce túto podmienku spresniť, psy, ktoré chytia mestskí policajti, bude umiestňovať v rámci kapacity útulku.

Nájom poslanci odobrili ako prípad hodný osobitného zreteľa, keďže samospráva nemá dostatočne vyhovujúce priestory na umiestnenie túlavých zvierat ani financie na vybudovanie útulku. Koterce sa nachádzajú pri budove mestskej polície, v centre mesta.

Plán postaviť útulok potvrdilo občianske združenie ešte na jar, čakalo sa na schválenie pozemku. Vybudovanie útulku by mala financovať rimavskosobotská podnikateľka Andrea Korytiaková, konateľka spoločnosti best Automax.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross