No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Útulok pre psov poslanci podporili, schválili prenájom pozemkov za mestom

Výstavba útulku pre psov dostala zelenú, rimavskosobotskí poslanci včera občianskemu združeniu Best Friends útulok RS schválili prenájom pozemkov v okrajovej časti mesta na dobu neurčitú  za symbolické jedno euro. Podmienkou však je, že v útulku budú umiestnené aj psy odchytené mestskou políciou a pozemky nesmú byť využité na iný účel. Samospráva spočiatku odporúčala inú lokalitu, podľa platného územného plánu je táto určená pre drobnú výrobu, prevádzky, sklady či obchodné objekty.

Aktivisti chcú útulok postaviť na vlastné náklady,  smerom na Rimavské Janovce, pri sídle firmy best Automax. Podľa slov predsedníčky občianskeho združenia Kataríny Jánošdeákovej si túto lokalitu vybrali zámerne. Ona sama tu pracuje, ak by mohol byť útulok hneď vedľa firmy, aspoň spočiatku by naň mohla lepšie dohliadať. Spoločnosť best Automax bude výstavbu útulku finančne podporovať. Ako Jánošdeáková pre Rimava.sk uviedla, je rada, že poslanci odsúhlasili prenájom pozemkov a združenie sa tak môže pustiť do prípravy výstavby.

„Aj keď mi je ľúto, že to trvalo dlho, hneď začneme s potrebnými prácami, samotnú výstavbu musíme žiaľ posunúť na jar. Úprimne, už som ani nedúfala. Skúsime stihnúť aspoň oplotenie a prípravu kotercov. Aj napriek zbytočne zdĺhavému procesu som mestu vďačná, že môžem svoj projekt realizovať," povedala pre Rimava.sk konateľka spoločnosti best Automax Andrea Korytiaková.

Mesto nemá vlastný útulok pre zvieratá, túlavé psy sú umiestňované v kotercoch pri budove mestskej polície. Náčelník mestskej polície Peter Berecz pre Rimava.sk uviedol, že aktuálne sú tu štyri psy. Vlani mestskí policajti odchytili takmer 50 túlavých psov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross