No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Už o pár hodín Hlavné námestie rozvoňajú vianočné kapustnice

Cítite tú vôňu? No dobre, ešte tú vôňu vianočných kapustníc necítiť, ale predstavte si to. Máte? Tak presne tak bude už o pár hodín voňať celé Hlavné námestie v Rimavskej Sobote. Už po piaty krát sa na jednom mieste stretnú desiatky tímov, ktoré v piatok, 14. decembra, navaria mňamózne vianočné kapustnice. O zábavu však tradične nebudú mať postarané len chuťové bunky. O tú najlepšiu atmosféru sa postarajú aj hudobné vystúpenia, rôzne súťaže, ostrieľaný moderátor a veľkolepý ohňostroj.

„Do tohto ročníka vianočnej kapustnice sa prihlásilo približne 50 tímov,“ povedal pre Rimava.sk Vladimír Košin, člen občianskeho združenia Naša Sobota, ktoré podujatie organizuje. Ako povedal, aj tento rok návštevníkov čaká bohatý sprievodný program. Tešiť sa tak môžete nielen na domáce vystúpenia, ale aj pravú východniarsku zábavu. „V programe vystúpi miestny Zbor nádejí ako aj miestna skupina Lieština,“ avizoval Košin. Podľa jeho slov však tento rok program nebude prebiehať iba na pódiu. Medzi ľuďmi tak budete môcť nielen vidieť, ale hlavne počuť heligonkárov z Klenovca. A aby toho nebolo málo, tak o zábavu sa postará aj skupina Traky z východného Slovenska.

Vianočná kapustnica by však nebola bez rôznych súťaží. Aj tento rok si môžete zasúťažiť okrem iného aj v obľúbenej súťaži v chytaní kapra a mať tak o starosť menej s nákupom tejto tradičnej štedrovečernej pochútky 🙂 Sprievodný program už poznáte, ale stále do ucelenosti tejto obľúbenej akcie v Rimavskej Sobote niečo chýba. Predsa samotný program by mal niekto uvádzať, nie? A kto iný by to mohol byť ako miestny rodák, ostrieľaný a vtipom sršiaci moderátor Cyril Žolnír.

A keďže vianočná kapustnica je o súťažení vo varení tejto sviatočnej polievky, tak výkony zúčastnených tímov bude hodnotiť aj odborná porota. Medzi nimi bude aj naslovovzatý profík, porotca z Masterchef Slovensko Miloš Lachkovič.

Podujatie o.z. Naša Sobota má už svoju tradíciu a k tej tradícii okrem vyššie spomenutého neodmysliteľne patrí aj veľkolepý ohňostroj. A práve ten dá o 20:45 hod. už piatu bodku za vianočnou kapustnicou. A čo dodať na záver? Nastrúhajte varešky, pripravte si kotlíky, berte dovolenky lebo o tejto akcii budete rozprávať až do jej ďalšieho ročníka.

 

Vyhľadajte svoj obľúbený tím, aby ste vedeli, kde ich máte navštíviť 🙂

Zdroj: PR článok (Rimava.sk je mediálnym partnerom podujatia)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross