No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Už tento štvrtok štartuje jeden z najväčších festivalov leta, na ktorom by ste nemali chýbať

19. júna 2019 | |  | |

Od štvrtka do soboty máte možnosť v Rimavskej Sobote zažiť najväčšiu akciu tohto leta. Trojdňový multižánrový festival láka do mesta návštevníkov nielen z blízkeho okolia, ale aj z celého Slovenska. Tešiť sa môžete na koncerty, divadlo, videomapping, výtvarné workshopy, kino pod hviezdami i diskusie. Program je skutočne bohatý a prispôsobený naozaj pre všetkých.

Festival Fraj v Rimavskej Sobote štartuje vo štvrtok 20. a potrvá do soboty 22. júna. Leto pod slnečnou oblohou oslávi slobodu, ktorá je v dnešných dňoch veľmi aktuálnou témou. Aj preto sa organizátori rozhodli venovať jej nielen diskusiu, ale aj premietané filmy, ktorých sa môžu všetci návštevníci zúčastniť zadarmo na Hlavnom námestí.

Tešiť sa môžete na koncerty, ktoré ovládnu každý večer Nádvorie Čierneho Orla. Zahrajú vám Billy Barman, Katka Máliková, ktorá odohrá poslednýkrát piesne z albumu Pustvopol a o poriadnu párty sa postará Vec so Škrupom spolu s kapelou. Mladá a talentovaná speváčka Blanch vystúpi ako jediná v Dekáči. Jej piesne si tak môžete vypočuť napríklad pri osviežujúcich letných drinkoch.

Organizátori upozorňujú aj na jednu z vážnejších diskusií s názvom 30 rokov slobody, ktorú povedie Michal Magušin (.týždeň). Jeho hosťami budú zástupcovia Za slušné Slovensko Eva Lavríková a Jakub Pohle, František Mikloško, Peter Zajac a Eugen Korda. Nebude chýbať ani literárna beseda Balla & Nicol Hochholczerová či ďalšie diskusie pod názvom Fraj Talks.

Festival by si nemali nechať ujsť ani rodiny s deťmi. Výtvarné a divadelné workshopy, detské divadielka i Gemersko-malohontský trh potešia určite každú detskú dušu. Veľkolepý videomapping na Hlavnom námestí je novinkou, ktorá v takomto rozmere ešte v Rimavskej Sobote nebola. Takže stojí za to ho vidieť.

Trojdňové permanentky na festival si môžete zakúpiť online na stránke festivalu www.fraj.sk, kde nájdete aj kompletný harmonogram festivalu, možnosti ubytovania i festivalové lokácie, na ktorých bude program prebiehať. V ponuke sú aj jednodňové vstupenky i lístky na konkrétne podujatia počas festivalu. Tie si bude možné zakúpiť priamo na mieste konania.

Všetky dôležité informácie môžete taktiež sledovať aj na Facebooku. Nepremeškajte jednu z najväčších akcií leta a zoberte aj svojich priateľov na frajerský festival, ktorý sa zapíše do top kultúrnych podujatí v meste. Oslávte slobodu, ktorá v mnohých krajinách nie je samozrejmosťou a privítajte leto vo veľkom.

Zdroj: MsKS Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross