No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Boľkovciach budú opäť dunieť supersilné motory

30. mája 2011 |  | 

Slovenská šprintérska asociácia (SŠA) pozýva priaznivcov motošportu na druhé kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov 2011.

 V sobotu, 4.júna, sa na boľkovskom letisku už tradične koná pretek pod názvom Hyundai Power fest, ktorý má na tomto dejisku päťročnú tradíciu.

Majstrovský pretek ukáže, ako sa podarilo pretekárom od vlaňajška zdokonaliť vozidlá a aký čas dokážu zajazdiť vďaka novým úpravám na trati dĺžky 1/8 míle, čiže 201 m. Mnohí honbou za úspechom v disciplíne „drag racing“ vymenili staré železá za úplne nové alebo vykonali prestavbu často i podmieňujúcu zaradenie do vyššej kategórie. Na svoje si prídu ale i noví jazdci na bežných autách s miernymi úpravami alebo sériovkami, totiž rozdelenie tried do Street a Profi aj im umožní získanie bodovaných, ocenených umiestnení.

Šampionát SŠA, naďalej ako jediný v SR, zabezpečuje pretekárom profesionálnu, plne automatizovanú  šprintérsku časomieru s výstupom „timeslip“ a veľkoplošnými displejmi s homologizáciou NHRA.
Celodenný pretek doplní tuningový zraz, v rámci ktorého súťažia upravené vozidlá v 7 kategóriach a tiež famózne vystúpenie motokaskadéra z Maďarska. Jeho vystúpenie s názvom No Gravitation Extrem Stunt show bude mať slovenskú premiéru! Beztiažová akrobacia vo veľkej kovovej guli určite vyžmýka adrenalín z každého.

 

 

 

Opäť to bude teda celodenný rev nadupaných motorov doplnený o hvizd pneumatík a decibelov audiosústav tých najextrémnejších áut a motocyklov! Stretnú sa tu neskutočné superšpeciály s cestnými, luxusnými športovými vozmi.
Môžete sa teda tešiť na stovky nádherných, vyleštených, upravených áut, pekné baby, superrýchle motorky, tuningový jarmok, kvalitné občerstvenie, klubové zrazy a exkluzívne autá.
Ďalšie informácie na stránke www.zrychlenie.sk

 

 

Zdroj: Ing.Peter Kovács, Slovenská šprintérska asociácia, kontakt: [email protected]

Súvisiace články
V sobotu v Boľkovciach na pretekoch v zrýchlení, 3000 návštevníkov a 150 pretekárov
Zrýchlenie 2006 - hluk motorov, adrenalín, tuning aj ženská krása
Zrýchlenie po 2 úspešných ročníkoch odchádza z Rimavskej Soboty

Automax Power fest 2008: vydarené preteky v zrýchlení vyhrali boj s počasím

 

.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross