No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Drienčanoch už túto sobotu zistíte, že remeslo má zlaté dno

Dedinka Drienčany pri vodnej nádrži Teplý vrch už túto sobotu opäť ožije. Okrem bohatého sprievodného programu si však budete môcť pozrieť a presvedčiť sa, že remeslo má zlaté dno.To je však aj názov remeselného tábora, ktorý dnes, 16. júla, odštartoval v lone prírody v Klenovci na Ráztočnom. Na 10. ročníku tábora, ktorý realizuje Občianske združenie Rodon Klenovec, Miestne kultúrne stredisko pri Obci Klenovec v spolupráci s Gemersko – malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote po ôsmych rokoch, sa 15 detí vďaka lektorom budú venovať poznávaniu tradičných remesiel, ale aj tradičným jedlám ako výrobe syra, tradičnej výrobe štrúdle a podobne.

„Okrem lektorov tradičných remesiel a tradičnej gastronómie sa deťom vo voľnom čase budú venovať animátori, ktorí pre nich pripravujú súťaže, ale aj poznávanie života v minulosti s videoprojekciou, ale aj návštevou miestneho včelára, poľnohospodára a chovateľa domácich zvierat,“ avizuje Stanislava Zvarová, koordinátorka projektu. Podľa jej slov to, čo sa za týždeň naučia si budete môcť pozrieť na prezentácii, ktorá sa uskutoční v sobotu, 21. júla, na podujatí Dedina ožíva v Drienčanoch.

Aktivita Remeslo má zlaté dno sa realizuje v rámci projektu Tvorivé dielne hudby, spevu, tanca a tradičných ľudových remesiel, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a o.z. Rodon Klenovec.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross