No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti pripravujú Dni mesta, ocenia niekoľko občanov

dni-mesta-hnustaV poradí druhé oslavy Dní mesta, ktoré čakajú tento rok okres Rimavská Sobota, budú v Hnúšti. S prípravami začali v uplynulých mesiacoch, trojdňový program začne koncom mája. Programom sa už zaoberali aj poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí odsúhlasili, komu tento rok budú udelené ceny mesta a ceny primátora. Ako pre Rimava.sk uviedla prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, čestné občianstvo udelia literárnej teoretičke, kritičke a vysokoškolskej pedagogičke na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity Zuzane Stanislavovej rodenej Antalovej z Hačavy. Zámer odsúhlasili poslanci jednohlasne. Cenu mesta má dostať pedagogička, bývalá poslankyňa mestského zastupiteľstva, volejbalová reprezentantka či bývalá členka mestského spevokolu Oľga Boľfová.

Cenu primátora mesta si má prebrať dlhoročná detská lekárka, bývalá poslankyňa mestského zastupiteľstva ako aj podporovateľka detí a mládeže Danka Knappová, za dlhoročnú prácu v oblasti zdravotníctva Viliam Fajd. Kolektívnu cenu získa Futbalový klub Iskra Hnúšťa. Poslanci zároveň odobrili aj udelenie ďakovných listov za dlhoročnú prácu na úseku školstva, vzdelávania mládeže Emílii Urbanovej, za dlhoročnú správu a opravu vodovodu v uplynulých desaťročiach v mestskej časti Hačava Jaroslavovi Kochanovi a za veľmi dobrú úroveň spolupráce s Mestskou políciou a s mestom Hnúšťa Robertovi Galandákovi, ktorému sa osobnou iniciatívou podarilo umiestniť niekoľko opustených psov do náhradnej starostlivosti. Uznanie má byť odovzdané aj študentom a žiakom.

V poradí 21. ročník Dní mesta Hnúšťa sa bude podľa riaditeľky MsKS v Hnúšti Diany Vojenčiakovej konať už tradične v posledný májový víkend od 27. do 29. mája. Termín je podľa nej stanovený zámerne, keďže sa 1. júna 1822 narodil ich rodák Ján Francisci Rimavský, na ktorého sú Hnúšťania právom hrdí. Súčasťou programu budú podľa riaditeľky ukážky činnosti policajtov, hasičov, obľúbených psovodov ako aj vyhodnotenie regionálnej literárnej a výtvarnej súťaže Hrebendova kapsa. „Premiéru bude mať aj náš detský divadelný súbor Kukátko, ktorého režisérom je známy spevák Róbert Mikla. Pripravili si divadelnú hru V službách Mateja Hrebendu, ktorou by sme radi priblížili nielen deťom ďalšiu významnú osobnosť, rodáka z Hačavy,“ priblížila Vojenčiaková. Ako zároveň dodala, vyvrcholením programu Dní mesta bude sobotňajší koncert na amfiteátri skupín Komajota a Vidiek. Nedeľa bude tradične patriť deťom a detským súťažiam v parku v Knižnici prof. Š. Pasiara ako aj parnému vláčiku.

Oslavy Dní mesta čakajú aj obyvateľov Tisovca, naplánované sú na začiatok júla. V okresnom meste Rimavská Sobota už Dni mesta boli uplynulý víkend.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
VIDEO: Smola a Hrušky to roztočili na námestí, ukončili oslavy Dní mesta
FOTO/VIDEO: Na Dňoch mesta si pripomenuli a ocenili výnimočných ľudí, Kandráčovci zaplnili námestie
Počas Dní mesta odhalia pamätné tabule na budove bývalého geta aj v Mestskej záhrade


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross