No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V jazere na Kurinci sa topil muž. V nemocnici zomrel

Vodná nádrž Kurinec, ilustračné foto

V jazere na Kurinci pri Rimavskej Sobote sa topil muž. Podľa našich informácií ho z vody vyťahoval bývalý hasič, ktorý bol neďaleko na rybách. Muž 40-tnik mal byť pod výrazným vplyvom alkoholu a do vody mal vojsť v sobotu popoludní. Chvíľu v nej plával, no už sa z nej nevynoril. Ako povedal záchranca Ladislav Deák, počul krik, že sa muž z vody nevynoril. Z miesta, kde sú rybári prišiel na pláž bicyklom a rýchlo išiel do vody hľadať utopeného. Podľa jeho slov bola slabá viditeľnosť a pri jeho hľadaní mu pomohli skúsenosti. Bol asi v hĺbke dva metre, niekoľkokrát sa musel za ním ponoriť.

Článok pokračuje pod reklamouMuža oživoval na brehu niekoľko minút až do príchodu záchranárov. Podľa jeho slov sa ľudia prizerali a nikto mu pri jeho oživovaní nepomáhal.

Na mieste zasahovali záchranári, ktorí podľa Aleny Krčovej z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR muža oživovali pri jazere. "Podľa volania na tiesňovú linku 155 mal muž skočiť do vody a nevynoriť sa," hovorí pre Rimava.sk Krčová a dodáva, že muža sa im podarilo oživiť a uviedli ho do umelého spánku. V kritickom stave ho previezli do nemocnice. Ako pre Rimava.sk potvrdil Mário Bóna z Krajského riaditeľstva Policajného zboru Banská Bystrica, muž v noci zomrel. Cudzie zavinenie však bolo vylúčené a polícia v prípade nezačala trestné stíhanie. "Bolo to na základe situácie, ktorú si privodil sám," uzavrel Bóna.

Kúpalisko svoju prevádzku uzavrelo minulý mesiac, jazero je však verejnosti prístupné na vlastnú zodpovednosť.

Krytá plaváreň bude už čoskoro prístupná verejnosti, Kurinec zatvorí svoje brány

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross