No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V marci budú v hlavných úlohách divadlo, koncerty i zaujímavé výstavy

perex-podujatiaHoci február bol na podujatia bohatý, marec rovnako neostane nič dlžný. V treťom mesiaci v roku si hlavnú úlohu zahrajú divadlo, koncerty či zaujímavé výstavy. A na čo sa môžete tešiť? Pozrite si ponuku podujatí na tento mesiac.

Marec je mesiac knihy. Na to mysleli aj v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote, kde v rámci ich predmetu mesiaca vystavia sedem približne 400 rokov starých tlačí. Podľa knihovníčky Ivety Krnáčovej cieľom zreštaurovania starých tlačí 17. až 19. storočia bola ich záchrana pre budúce generácie. Staré tlače sú podľa Krnáčovej dostupné k bádaniu v knižnici múzea. V prvý marcový deň otvoria v priestoroch múzea aj výstavu s názvom Vtáky Gemerskej pahorkatiny a potrvá do 10. mája. Výstava vám predstaví viac ako 100 druhov vtákov, ktoré môžete spoznať pomocou preparátov, fotografií, krátkych popisov a nahrávok vtáčieho spevu, ktorý sa územím nášho regiónu nesie počas jarných rán. Ďalšia výstava prebieha aj v knižnici v Hnúšti. V jej priestoroch si môžete ešte do konca marca pozrieť fotografie z minuloročnej súťaže Malohont mojimi očami.

Záver tohto týždňa bude patriť divadlu. V nedeľu, 5. marca, zavíta do Hnúšte bábková divadelná hra Huncút Gašpar, ktorá poteší predovšetkým detských divákov. Tradičný príbeh na motívy hier starých ľudových bábkarov o Gašparkovi a jeho šikovnosti začína o 16:00 hod. v Dome kultúry. Od pondelka, 6. marca, si do konca mesiaca môžete v Gemersko-malohontskom osvetovom stredisku v Rimavskej Sobote pozrieť výstavu krojovaných bábik zo zbierky Rastislava Belloviča.

Zábava pre tých „väčších“ je pripravená v utorok, 7. marca, v Revúcej. So svojimi príhodami a ich geniálnym podaním v novom programe Cestou - necestou vás rozosmeje, zabaví, ohúri, ba dokonca aj rozplače vynikajúci český herec a skvelý rozprávač Miroslav Donutil. Streda, 8. marca, bude v Rimavskej Sobote patriť okresnej súťaži základných a stredných škôl s vyučovacím jazykom maďarským v prednese poézie a prózy „Tompa Mihály“.

O dva dni neskôr, vo štvrtok, 9. marca, vám bránice precvičí divadelné predstavenie Rodinný prievan. Skvelá komédia prinesie mikroskopický pohľad do života jednej rodiny, ktorá je „postihnutá“ tým najkrajším spôsobom. Toto divadelné predstavenie s hviezdnym hereckým obsadením si môžete pozrieť vo štvrtok, 9. marca o 18:00 hod. v rimavskosobotskom Dome kultúry. Piatok, 10. marca, sa uskutoční tanečné divadlo pod názvom Na konci svitá, ktorým si v Hnúšti pripomenú 30. výročie vzniku súboru moderného tanca Echo.

Rovnako divadlom ožije aj Tisovec, kde v nedeľu, 12. marca, vystúpia členovia umeleckého súboru Divadla J. G. Tajovského zo Zvolena v komédii Život je taký. Divadelná hra pravdivo a do hĺbky hovorí o základných situáciách manželského vzťahu, ktoré pozná väčšina manželských párov. Pre tých najmenších je určené aj hudobné divadelné predstavenie Paci Pac, ktoré sa uskutoční v nedeľu, 19. marca, v Kokave nad Rimavicou.

Po divadle si na svoje prídu aj milovníci hudby. Vo štvrtok, 16. marca, v Hnúšti odohrá svoj koncert saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators a následne v utorok, 21. marca, v Rimavskej Sobote, kde sa uskutoční koncert vážnej hudby Harfové impresie. Tešiť sa môžu aj „kinomaniaci“, pre ktorých je v piatok, 17. marca od 17:00 hod. pripravená regionálna súťažná prehliadka amatérskej a nezávislej filmovej a video tvorby CINEAMA 2017. Prehliadka tvorby sa uskutoční v priestoroch Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote.

Zdroj: Rimava.sk, MAS Malohont, GMOS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross