No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V meste dodatočne osvetlili priechody pre chodcov, iniciátorom bola polícia

skolska-osvetleniePri priechodoch pre chodcov, na vjazde do Rimavskej Soboty v smere od Rimavských Janoviec, pribudlo silnejšie osvetlenie, ktoré má zvýšiť bezpečnosť chodcov najmä v zimných mesiacoch. Ako Rimava.sk informoval riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, prídavné halogénové svetlá nainštalovali na Školskej ulici pri Taurise, neďaleko cyklotrasy a pred bývalým internátom, doplnené boli pritom na základe podnetu občanov a polície. Finančné náklady boli podľa Barta pritom minimálne.

Podľa dopravného inžiniera Okresného dopravného inšpektorátu Rimavská Sobota Romana Homolu, žiadosť dávali iba nedávno, koncom septembra. Ako zdôraznil, nedostatočne osvetlené miesta označili v rámci jesennej kontroly. Osvetlené by podľa neho malo byť okrem Školskej ulice aj okolie mliekárne na Ulici B. Bartóka či pri futbalovom štadióne. Pred časom boli takto dodatočne osvetlené priechody na Cukrovarskej ulici pri Tescu a pri čerpacej stanici pri Chrenovisku na Košickej ceste. Podľa Homolu samosprávu vyzvali vo viacerých prípadoch aj na doplnenie označenia priechodov pre chodcov dopravnými značkami.

Polícia avizovala nedostatočne osvetlené priechody už v roku 2012. O prehodnotení nového dopravného značenia vtedy informovali aj samosprávy v Hnúšti a Tisovci, ako aj obecné úrady vo Veľkých Teriakovciach, Vrbovciach, Hrachove, Kocihe či Bátke. Išlo hlavne o priechody nachádzajúce sa na preklasifikovanej ceste I. triedy.

V Rimavskej Sobote boli tak umiestnené doplnkové LED osvetlenia na Školskej a Jánošíkovej ulici. V problémových lokalitách došlo predtým k niekoľkým dopravným nehodám s tragickými následkami.
Samospráva od roku 2011 v rámci úspor upravila intenzitu verejného osvetlenia tým, že vypla približne tretinu verejného osvetlenia.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
DOPLNENÉ VIDEO: Pri pizzerii na Jánošíkovej ulici podvečer zrazili chodca, utrpel ťažké zranenia
Na Malohontskej ulici spadol chodec pod auto, utrpel ťažké zranenia
Vyšetrovanie nehody, pri ktorej v lete zahynula školáčka, ukončené
Vodič z RS narazil na prechode prechodcov do dievčaťa a z miesta nehody odišiel
Vodič z Teriakoviec zrazil na prechode pri Tescu dve dievčatá
Mužovi, ktorého na Malohontskej zrazilo auto, namerali viac ako dve promile
Policajti na Malohontskej ulici a pri amfiteátri kontrolovali vodičov aj chodcov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross