No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V obciach, kde ostali bez starostu, sa v marci voliť nebude

4. februára 2015 |  | |

volbyNové voľby do orgánov samosprávy obcí, ktoré predseda parlamentu vyhlásil na sobotu, 7. marca, sa Rimavskosobotského okresu netýkajú. Vo Valiciach ani v Hodejove, kde zvolení starostovia doúradovali, voliči na jar o novom vedení obce ešte rozhodovať nebudú. Pre Rimava.sk to potvrdil vedúci odboru všeobecnej vnútornej správy na Okresnom úrade v Rimavskej Sobote Zoltán Pósa.

Starostu Valíc v januári uznali vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za volantom u neho zistili viac ako 2,7 promile. Starosta Hodejova a traja poslanci sa vzdali mandátu minulý týždeň, po tom, čo ich zadržala Národná kriminálna agentúra. Starosta mal vlani vyplácať poslancom odmeny z obecnej pokladne za to, že hlasovali v prospech jeho návrhu.

Keďže v obci mali v novembrových voľbách vyše tridsať kandidátov na poslanca, uprázdnených mandátov sa ujmú náhradníci podľa počtu získaných hlasov. Voliči tak budú rozhodovať len o starostovi. Kedy sa tak stane, zatiaľ nie je známe. Podľa Zoltána Pósu žiadosť o vyhlásenie nových volieb starostu Valíc už podali, v Hodejove tak ešte nestihli urobiť. Ako podotkol, v obci sa má dnes konať zasadnutie obecného zastupiteľstva.

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini vyhlásil nové komunálne voľby na 7. marca. V tento deň budú voliči rozhodovať v 29 obciach, medzi nimi aj v Buzitke v Lučeneckom okrese. Ústavný súd dal totiž za pravdu nezaregistrovanému kandidátovi na starostu obce, ktorý podal sťažnosť. Starostu si tu v novembri nevolili. Nové voľby budú aj v Českom Brezove v okrese Poltár, kde dvaja kandidáti dostali rovnaký počet hlasov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Na súde skončil ďalší starosta, šoféroval s 2,75 promile


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross