No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V R. Sobote sa stretnú zdravotníci z celého Slovenska, prísť by mal aj minister

Gemersko-Novohradský-lekársky-a-zdravotnícky-deňRimavská Sobota bude tento týždeň hostiť zdravotníkov z celého Slovenska. Účasť prisľúbil aj minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Stretnúť by sa mali v piatok, 24. júla, v rámci celoslovenského odborného podujatia s názvom Deň rimavskosobotských zdravotníkov – nelekárov, ktoré organizuje lekársky Spolok stredných zdravotníckych pracovníkov (SZP) Rimavská Sobota - organizácia zabezpečujúca neinštitucionálne vzdelávanie zdravotníkov – nelekárov.

„V programe okrem odborných prednášok hostí a domácich prednášajúcich sa predstavia aj zdravotní klauni Červený nos - Clowndoctors, ktorí pôsobia v zdravotníckych a sociálnych zariadeniach v rámci SR,“ uviedla pre Rimava.sk prezidentka Spolku SZP Daniela Köbölová.

Podľa jej slov okrem spestrenia programu v úvodnej časti, po príhovoroch hostí, vo forme workshopu naučia prítomných zdravotníkov prístupu k malým pacientom pred zákrokmi a zábavnou hrou zabudnúť na bolesť, rodičov, ktorí im počas pobytu v zdravotníckom zariadení chýbajú.

„Keďže v ten deň sa uskutoční aj výjazdové zasadnutie vlády v našom okrese, máme prísľub účasti aj ministra zdravotníctva na tejto akcii,“ poznamenala prezidentka, podľa ktorej aj vďaka takýmto podujatiam dokážu zdravotníci poskytovať kvalitnejšiu ošetrovateľskú a diagnostickú starostlivosť.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross