No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Revúcej otvoria vianočné klzisko, bude v priestoroch gymnázia

Foto: Pixabay.com

REVÚCA – V Revúcej bude otvorené vianočné klzisko, ktoré sa bude nachádzať v priestoroch Gymnázia Martina Kukučína. Otvorené bude tesne pred Vianocami, 22. decembra. Informovalo o tom mesto na sociálnej sieti.

Klzisko bude mať rozlohu 432 metrov štvorcových. Dostupné bude pre verejnosť do 31. januára 2024. "K tomuto riešeniu mesto pristúpilo vzhľadom na stále prebiehajúce rokovania o pokračovaní výstavby športovej haly. Keďže existuje reálna šanca získať financie z externých zdrojov a projekt dokončiť, nedávalo by zmysel v priestoroch haly nateraz ľadovú plochu realizovať," uviedlo mesto.

Článok pokračuje pod reklamou


Ak by sa opäť rozbehli stavebné práce, bolo by nutné ľadovú plochu zrušiť a vznikli by dodatočné náklady. Takisto by obyvatelia mesta ostali bez možnosti každoročného korčuľovania.

"Po minuloročnej skúsenosti môžu návštevníci očakávať vyšší štandard syntetického klziska. Bude použitý kvalitnejší materiál a taktiež zúžitkujeme skúsenosti s údržbou z minulého roka, kedy mala syntetická ľadová plocha premiéru," dodalo mesto.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross