No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Revúcej vznikli Technické služby mesta. Obyvateľom slúži aj nová digitálna úradná tabuľa

Foto ilustračné.

REVÚCA – Mesto Revúca napreduje vďaka modernizáciám, inováciám a projektom. O poriadok a údržbu sa už postará samo. Mestské zastupiteľstvo schválilo vznik novej mestskej príspevkovej organizácie, ktorými sú Technické služby mesta. Tie budú zabezpečovať starostlivosť o mesto v oblasti poriadku, čistoty, údržby zelene a komunikácií.

Ako avizuje samospráva na sociálnej sieti, cieľom zriadenia organizácie sú finančné úspory za služby, skvalitnenie výkonov, priamy dosah na výkon údržby, ale aj jednoduchšia komunikácia v prípade potreby neplánovaných operatívnych činností.

"Spoločnosť bude sídliť v areáli Bytového hospodárstva, s.r.o., na ul. Terézie Vansovej v Revúcej. Od spustenia prevádzky by malo v organizácii pracovať 10 zamestnancov," doplnila samospráva s tým, že na prvé základné strojové vybavenie poslanci schválili prijatie úveru vo výške 300-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou


Vklad mesta do organizácie by mal byť použitý na nákup traktora, tandemovej vlečky, pretláčacieho stroja, drtičky drobného stavebného odpadu či plošiny. Na pozíciu riaditeľa Technických služieb mesta je už vyhlásené výberové konanie.

Revúčanom slúži nová elektronická úradná tabuľa

Samospráva tak isto informovala aj o novej elektronickej úradnej tabuli. Postavená je pri budove mestského úradu a k dispozícií je 24 hodín denne.

"Jej hlavnou úlohou je sprístupňovať obyvateľom i návštevníkom mesta všetky dôležité informácie zverejňované samosprávou. Okrem úradných oznamov sa dá na tabuli pohodlne preklikať v digitálnej databáze aktualít z webovej stránky, prečítať si mestské noviny alebo nahliadnuť do kalendára podujatí s plánovanými akciami v meste a regióne," vysvetlilo mesto.

Tiež poukazuje na jej výhody, ktoré vidí v porovnaní so staršou klasickou verziou v papierovej forme. "Výhoda tejto tabule spočíva napríklad v okamžitej aktualizácií informácií a dostupnosti rozsiahlejších dokumentov. Ovládanie elektronickej úradnej tabule je jednoduché a intuitívne. Tabuľa prispôsobuje svoj jas aktuálnym svetelným podmienkam dňa i noci, čím zaistí vynikajúcu čitateľnosť. Umožňuje čítať súbory vo formáte PDF alebo vie prispôsobiť zobrazenie obsahu osobám na vozíčku," dodalo mesto.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross