No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rim. Seči a Veľkom Blhu začnú s revitalizáciou centra obcí

V Rimavskej Seči v okrese Rimavská Sobota sa v najbližších dňoch začne s revitalizáciou centra obce, ciest a chodníkov za viac ako 600 tis. eur. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila starostka obce Márta Stubendek. "Včera bolo odovzdávanie staveniska," konštatovala. Realizátorom rekonštrukcie sa podľa jej slov po prvom verejnom obstarávaní stala spoločnosť Format Prešov. Ako tvrdí, trojčlenná komisia spomedzi šiestich zapojených firiem ju vybrala na základe najvýhodnejších stanovených kritérií.

Obec s takmer 2 tis. obyvateľmi financie získala približne pred rokom z nenávratného finančného príspevku regenerácie sídel. Revitalizácia sa podľa starostky bude týkať Hlavnej ulice - Veľkého a Malého radu. Okrem existujúcej verejnej zelene sa má opraviť verejné osvetlenie, chodník v parku a plocha pred zdravotným strediskom.

V prvom hodnotiacom kole so žiadosťou v rámci regionálneho operačného programu „Regenerácia sídiel“ uspela okrem Rimavskej Seči aj obec Veľký Blh. Tá minulý rok získala takmer 460 tis. eur. "Dnes som dostal akceptáciu od riadiaceho úradu. Predpokladám, že najneskôr do mesiaca sa začne s prácami," povedal Tibor Csúr, starosta obce Veľký Blh s takmer 1200 obyvateľmi. Víťaznú firmu zatiaľ nekonkretizoval, ako však dodal spomedzi piatich firiem ju na prvýkrát vybrali  pre najnižšiu cenu. Zrevitalizovaná tu podľa starostu má byť Ulica Slobody a námestie pred zdravotným strediskom.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross