No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rimavských Janovciach majú rozširovať hasičskú zbrojnicu

Dobrovoľných hasičov v Rimavských Janovciach popri zásahoch na požiaroch, športovej činnosti čaká tento rok aj rozšírenie hasičskej zbrojnice. Jej rekonštrukcia a rozšírenie pre ďalšie vozidlo má byť podporená z dotácie vo výške 27 tis. eur. Ako pre Rimava.sk uviedol starosta obce Stanislav Krahulec, písomné rozhodnutie o schválení dotácie dostali koncom roka. V súčasnosti vybavujú stavebné povolenie a pred začatím prác musia ešte preložiť hydrant. „Táto prístavba by mala slúžiť ako garáž pre nové motorové vozidlo Iveco Daily, ktoré by sme mali dostať do konca roka 2018,“ doplnil starosta, podľa ktorého im ministerstvo vnútra pritom pridelilo aj protipovodňový vozík.

Techniku približne 40 dobrovoľných hasičov využíva nielen na športovú činnosť. „Ich prvoradým cieľom je, aby boli schopní vyraziť do terénu pri ostrých výjazdoch,“ uvádza v hodnotiacej správe predseda DHZ Rimavské Janovce Zoltán Fülöp ml. Jeho kolegovia takto zasahovali pri požiaroch alebo odstraňovaní nánosov po prívalových dažďoch. Taktiež sa podľa predsedu aktívne zapojili aj pri zabezpečení žatevných prác súkromne hospodáriacich roľníkov. „V neposlednom rade sa venovali aj preventívnej činnosti a taktiež sa zúčastňovali aj rôznych odborných preškolení, ktoré boli pre nich organizované. Ich prvoradým cieľom je chrániť život, zdravie a majetok našich občanov,“ dodáva Fülöp ml.

V športovej činnosti dobrovoľní hasiči dosiahli podľa predsedu výborné výsledky. V oblastnom kole, ktoré sa konalo v Lenartovciach, ich družstvo žien svoju súťaž vyhralo a muži obsadili podľa Fülöpa pekné tretie miesto. „Svojim zodpovedným, športovým prístupom si vybojovali ešte väčšiu pozornosť vedenia obce a výsledkom toho je, že obec im zakúpila výkonnejšiu techniku,“ doplnil. Veľkým pozitívom a prísľubom do budúcna je podľa neho mládež, ktorá sa aktívne zapája do činnosti v ich DHZ. „V tejto rýchlej dobe je už nevídaná vec,“ dodáva. Členovia DHZ sa aktívne zapájajú do všetkých spoločenských akcií, ktoré organizuje obec. Fülöp zároveň doplnil, že akcií sa zapájajú celé ich rodiny a to všetko robia s jediným cieľom, aby ich obec napredovala.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív DHZ Rimavské Janovce


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross