No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tisovci upratovalo pred Dňami mesta viac ako dvesto dobrovoľníkov

Na severe Rimavskosobotského okresu, v Tisovci, brigádovalo pred blížiacimi sa Dňami mesta viac ako 200 dobrovoľníkov. V skupinách čistili vstupy od Rimavskej Píly, Muráňa aj Brezna ako aj viaceré časti samotného mesta ako Hviezdoslavova ulica či námestie. Podľa informácií prednostu mestského úradu Tibora Tokára v priebehu jedného dňa vyzbierali veľa odpadu, jeden veľkoobjemový kontajner, dve Liaz-ky a asi sedem naložených malotraktorov. „Nešlo len o komunálny odpad, ale aj o zelený odpad z čistenia rigolov. To sme zabezpečovali malotraktorom,“ priblížil Tokár, podľa ktorého dopoludnia brigádovala približne stovka študentov Evanjelického gymnázia, Strednej odbornej školy ako aj základnej školy.
Popoludní bola ohlásená vyše stovka dobrovoľníkov, medzi nimi poslanci aj primátor. Do upratovania sa však zapojili aj ďalší ľudia. „Sme vďační, lebo pomohli našim aktivačným pracovníkom. Ďakujeme každému kto sa zapojil,“ povedal Tokár, podľa ktorého ľuďom záleží ako sa v meste žije a niečo preto aj spravia.

V Tisovci zorganizovali takúto spoločnú aktivitu po prvýkrát. „Doteraz sme oslovovali združenia, ktoré dostávali od mesta dotácie,“ priblížil Tokár a dodal, že išlo o iniciatívu občanov. Podporili ju poslanci a aj primátor. Podľa slov primátora Petra Mináča ide o utužovanie vzťahov medzi samosprávou a občanmi, ktoré vyzdvihne aj počas koncotýždňových osláv Dní mesta. „Bolo veľa ľudí. Milo ma to prekvapilo,“ povedal primátor Mináč, ktorý čistil rieku Rimava s približne ďalšími 20 dobrovoľníkmi. Ako spomenul, ich filozofiou je, aby neposielali náradie na Úrad vlády. „Nerobme to tak, že z toho urobíme mediálnu kampaň, ale radšej si urobme sami poriadok a potom nech nás radšej ľudia hodnotia či sme sa správne rozhodli alebo nie,“ uzavrel.

Dni mesta v Tisovci začínajú v piatok, 30. júna a potrvajú do soboty, 1. júla. Po slávnostnom zasadnutí poslancov mestského zastupiteľstva zahrá svoju excelentnú piano show Jozef Hollý, klavirista, ktorý sa už úspešne predstavil tisovskému a predtým aj rimavskosobotskému publiku. Súčasťou osláv bude aj koncert Iné Kafe a potom aj hlavného ťahúňa osláv, Dalibora Jandu.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: TV Rimava


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross