No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali museli kvôli osvetleniu prijať úver, pracujú aj po večeroch

tornalaTornaľskí poslanci sa pár dní pred koncom roka museli stretnúť neplánovane, aby prijali preklenovací úver vo výške približne 700 tis. eur. Financie majú slúžiť na predfinancovanie priznaného nenávratného finančného príspevku, ktorý samospráva získala na modernizáciu verejného osvetlenia v meste. Ako ďalej Rimava.sk informoval prednosta mestského úradu Ladislav Nagy, poslanci prijali zámer jednohlasne. O zmene financovania podľa neho nepočítali a dozvedeli sa to až pri podpise zmluvy v uplynulých dňoch.

„Musíme zaplatiť náklady na realizáciu formou preddavku a nie refundácie. Na spoluúčasť sme mali pripravené v rozpočte financie a počítali sme aj so zaplatením tento rok, no nepočítali sme so zaplatením výšky nenávratného finančného príspevku,“ povedal Nagy a dodal, že úver nezaťaží celkovú zadlženosť mesta a sú radi, že si ho mohli dovoliť. „Je to pre nás strategický projekt a nechceme oň prísť,“ zdôraznil prednosta a dodal, že na úrade robia všetko pre to, aby to do konca roka stihli. Podľa jeho slov na tom robia úradníci aj do večera a niektorí prišli kvôli tomu aj počas dovolenky. Dodávateľom má byť spoločnosť Eltodo osvetlenie so sídlom v Košiciach.

Samospráva získala nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 700 tis. eur, projekt majú z vlastného dofinancovať sumou len takmer 4 tis. eur. V meste a mestských častiach Stárňa, Behynce a Králik by mali do polovice budúceho roka zrekonštruovať osvetlenie na približne 450 kusov starých osvetľovacích bodov a 338 nových. Predpokladaná úspora je podľa prednostu viac ako 60 percent.

Zdroj. Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross