No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VEĽKÝ BLH: Obec privítala delegáciu z Číny, diskutovali o možnej spolupráci v regióne

Veľký Blh v Rimavskosobotskom okrese nedávno navštívila delegácia z Čínskej ľudovej republiky. Obec navštívil ekonomický radca veľvyslanectva Čínskej ľudovej republiky na Slovensku Yu Xuxin spolu s prvým tajomníkom Veľvyslanectva ČĽR na Slovensku, Qian Jianchu. Na pôde obecného úradu sa stretli spoločne so starostom Tiborom Csúrom, prednostom Okresného úradu v Rimavskej Sobote Csabom Csízim ako aj s niektorými podnikateľmi z blízka i ďaleka. Ako povedal pre Rimava.sk starosta Veľkého Blhu, cieľom návštevy bolo nadviazanie kontaktov pre budúcu spoluprácu.

Podľa jeho slov bolo stretnutie prínosné a dohodli sa na ďalšom stretnutí. „Dúfame, že do budúcna sa z tejto návštevy vytvoria i nejaké obchodné aktivity,“ poznamenal Csúr. Medzi prítomnými bol aj rimavskosobotský podnikateľ Radovan Ceglédy, podľa ktorého cieľom ďalších stretnutí by mali byť rokovania o možnostiach spolupráce, najmä na poli zamestnanosti ťažko zamestnateľných obyvateľov v regióne.

Yu Xuxin ekonomický radca veľvyslanectva Čínskej ľudovej republiky na Slovensku

Stretnutia sa zúčastnil aj ďalší tunajší podnikateľ Marián Štúrik. Podľa jeho slov okres Rimavská Sobota má čo ponúknuť zahraničným investorom, akými sú aj investori z Číny. Ako poznamenal, ekonomika čínskej krajiny je veľmi vyspelá a neustále sa rozvíja. „Mne by sa veľmi páčilo, aby do nášho okresu bol ochotný prísť akýkoľvek čínsky investor,“ doplnil s tým, že i toto je jedno z očakávaní následných spoločných stretnutí.

Iniciatívu budúcej spolupráce podporuje aj druhá strana. Ako povedal na stretnutí ekonomický radca Veľvyslanectva ČĽR na Slovensku, Yu Xuxin, chcú nájsť možnosť ako spolupracovať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross