No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Atmosféru Letáv si stále môžete pripomenúť v Ganevii

vernisáž LETAVYAtmosféru tohtoročných Letáv si stále môžete pripomenúť v rimavskosobotskom Dome kultúry. Po októbrovom otvorení vernisáže výstava potrvá ešte do 13. novembra. Jej súčasťou je možnosť prispieť a pomôcť chorým deťom z onkologického ústavu v Banskej Bystrici. Účastníci 31. ročníka letného tábora výtvarníkov, literatúry, fotografie, divadla, hudby a tanca, Letavy 2016 tu vystavujú svoje diela. Podľa zakladateľa tábora a jedného z organizátorov Mariana Lacka ich návštevníci v priestoroch galérie nájdu viac ako 200. Nájdete tam kolobežky, fotografie, z divadelnej dielne larválne masky ako aj masky z bábkarskej dielne, batiky, maľby, keramické práce či práce umeleckého kováčstva. V priebehu dňa sa predstavili aj ďalšie dieľne a počas vernisáže mal premiéru aj krátky dokument o tohtoročných Letavách z dieľne Mateja Kováča.

 

Pripomeňte si atmosféru z vernisáže letáv záznamom z online prenosu tu.
Letný tábor funguje už viac ako 30 rokov. Začínal na Kurinci, neskôr prešiel na Krokavu a v súčasnosti sa letaváci už niekoľko rokov úspešne stretávajú v rekreačnom stredisku Kokava Línia v okrese Poltár. Podľa ich zakladateľa sa tento rok počet účastníkov vyšplhal na viac ako 350. Vernisáž v R. Sobote je aj pre tých, ktorí do tábora nevedeli prísť, aby videli, čo sa tam v lete vytvorilo. Ako Lacko poznamenal, na Letavy chodia ľudia, ktorým vyhovuje voľnosť a sloboda v tvorbe, ktorú tam nájdu. „A tak sa tam vracajú každý rok,“ spomenul Lacko, podľa ktorého sa nájde aj pár umelcov, ktorí ako keby potrebovali iný režim a nevyhovuje im až taká voľnosť či veľa programu, ktorý tam nájdu. „Takmer 24 hodín sa niečo deje,“ dodal. Letaváci sa svorne zhodujú, že atmosféra Letáv sa nedá popísať slovami a treba ju zažiť.
LETAVY organizuje Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou v R. Sobote. S podporou Fondu na podporu umenia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross