No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Celoslovenské preteky v zrýchlení pod taktovkou Rimavskosoboťanov vyvrcholia v sobotu

18. augusta 2009 | |  | 

Bobcat Power fest 2009 – to je piaty, jubilejný ročník šprintérskych pretekov organizovaných Slovenskou šprintérskou asociáciou, za ktorou stojí dvojica Rimavskosoboťanov, Igor Hrivňák a Peter Kovács.

Štvrté, záverečné kolo šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov sa bude konať už túto sobotu, 22. augusta na letisku v Trenčíne.

„Bobcat Power fest“ sa nesie v duchu prvého vypísaného šampionátu, pozostávajúceho zo štyroch majstrovských kôl konajúcich sa na letiskách Boľkovce, Piešťany a Trenčín v triedach: automobily Street, automobily Profi a motocykle. Boj o majstrovské body zaručí ešte väčšiu účasť kvalitných posádok z domova i zahraničia a prinesie so sebou napínavé duely špeciálov o prvé štyri bodované priečky na jednotlivých pretekoch.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/zrychlenie20092.flv /]

Bobcat Power fest 2009 - z tohtoročných pretekov v Trenčíne

.

Šampionát SŠA, ako jediný v SR zabezpečuje pretekárom profesionálnu, plne automatizovanú  šprintérsku časomieru s výstupom „timeslip“ a veľkoplošnými display-mi s homologizáciou NHRA.

Organizátori opäť pripravili množstvo atrakcií, výstavu luxusných áut, predvádzanie RC modelov, špeciály stavané na dragracing s výkonom do 1000 koní, bezplatné herné konzoly PS3, 4x4 Sport car fest. Na všetkých návštevníkov čaká kopa nádherných, vyleštených, upravených vozidiel, pekné baby, nadupané stroje, vyleštené
motorky, tuningový jarmok, kvalitné občerstvenie, proste kopa zážitkov.

Zaujímavosťou pretekov v zrýchlení áut a motocyklov je, že jeho prvé dva ročníky boli na dvojprúdovej ceste na Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote. Navštívilo ich spolu 12 tis. návštevníkov, čím sa podujatie zaradilo k divácky najatraktívnejším v okrese.

Preteky sú však dnes organizované profesionálne, čo prinútilo SŠA umiestniť šampionát výhradne na letiskové plochy. Podľa Petra Kovácsa, ktorý sa už dlhé roky zaujíma o motoristický šport, však stále hľadajú vhodné miesta na organizovanie šprintérskeho šampionátu. „Kvalitná plocha v Trenčíne má pre nás nevýhodu nevyspytateľných poveternostných podmienok, Boľkovce pri Lučenci sú ako trať tiež veľmi dobré, ale pomerne krátke,“ vysvetlil pre Rimava.sk Kovács, ktorý na prvé ročníky pretekov v Rimavskej Sobote spomína ako na jedinečné.

Zdroj: Rimava.sk (PR - článok)

Súvisiace články
V sobotu v Boľkovciach na pretekoch v zrýchlení, 3000 návštevníkov a 150 pretekárov
Zrýchlenie 2006 - hluk motorov, adrenalín, tuning aj ženská krása
Zrýchlenie po 2 úspešných ročníkoch odchádza z Rimavskej Soboty

Automax Power fest 2008: vydarené preteky v zrýchlení vyhrali boj s počasím


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross