No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Do mesta prišli desiatky vojakov, vydali sa na cestu hrdinov SNP

svkDo Rimavskej Soboty prišli desiatky vojakov z celého Slovenska, pri pamätníku Červenej armády na námestí M. Tompu si uctili padlých hrdinov SNP a vydali sa na cestu regiónom a Slovenskom. Okrem príhovorov odznelo pri pomníku aj vyznanie a modlitba generálneho duchovného ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR Mariana Bodollóa, ktorý pochádza z Hnúšte. „Vidíme, koľko je vo svete napätia, tak Pane, tak ako v tomto meste žijú v pokoji medzi sebou Slováci a Maďari, ja ťa Pane prosím, aby taký pokoj bol v celom svete," povedal Bodolló. Podľa podpredsedu oblastného výboru slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Štefana Baláža ide o celoslovenský projekt, ale tým, že Marian Bodolló je rodákom z okresu, začínajú v Rimavskej Sobote.

Vojaci navštívili aj výstavu SNP v neďalekom Gemersko-malohontskom múzeu
Vojaci podľa neho v priebehu troch dní navštívia pamätné miesta a pomníky padlých v SNP od Rimavskej Soboty až po Tisovec. Ako priblížil, aktivitou pod názvom Duchovne po stopách hrdinov SNP chcú napomôcť k vytváraniu nových vzťahov, poskytnúť dostatok impulzov pre rozvoj duchovných, etických a morálnych hodnôt. Od pamätníka sa vojaci dnes presunuli do Kocihy a do Rimavskej Bani. Čaká ich ešte zastávka v Babinci, Rimavskom Brezove, Hnúšti, Klenovci, Ráztočnom, Poľane, obci Babiná a v Tisovci. Na každom mieste položia na pamätníky vence.

Aktivita je určená predovšetkým príslušníkom a zamestnancom silových zložiek SR, ale vítaní sú všetci, ktorí sa s nimi na trase pochodu chcú zamýšľať nielen nad odkazom hrdinov SNP, ale pri jednotlivých zastávkach aj nad hodnotami kresťanského učenia a viery. K účastníkom sa však môže pridať aj široká verejnosť.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross