28. mája 2012 | |  |
Dávid Šága a Róbert Čapucha

Majstrami Slovenska v kulturistike Soboťania Dávid Šága z David Gym Arény a Róbert Čapucha z  MIDA GYM na plavárni. Obaja majstri Šága s Čapuchom tak na majstrovstvách Slovenska dorastu vo Zvolene vybojovali pre Rimavskú Sobotu rovnocenné víťazstvá, čo je pre mesto a ich posilňovne, či trénerov výnimočný úspech.
Šága získal medailu v konkurencii siedmich kulturistov v najťažšej váhovej kategórii nad 75 kilogramov. David tu so svojou výškou 195 cm a približne 100 kilogramami jednoznačne dominoval a u poroty získal najlepší počet bodov. Atmosféru majstrovstiev ako aj samotného vyhlasovania výrazne dotvorili aj Dávidovi fanúšikovia, ktorí hlasným skandovaním dávali najavo, kto je tohtoročným víťazom. „Sú to úžasné pocity, chcel som to veľmi vyhrať a podarilo sa,“ povedal pre Rimava.sk Dávid, ktorému porota vo finále nevytkla nič. „Všetko bolo v poriadku, pripravenosť, objem svalov, výška,“ povedal Šága, ktorého na majstrovstvá pripravoval Róbert Šproch a Jaroslav Benčík.

Pre Dávida z Oždian pri Rimavskej Sobote to v sobotu, 26. mája, boli v poradí už tretie Majstrovstvá Slovenska. Minulý rok tu v kategórii nad 80 kg získal druhé miesto a so svojou vtedajšou váhou 92 kg sa stal vicemajstrom. Štartoval za Fitnessclub Hnúšťa. Tento rok sa na majstrovstvá pripravoval štyri týždne v David Gym Aréne v Rimavskej Sobote a ako doplnil, v objemovke pred súťažou mal 105 kg.

.

Darilo sa skvele pripravevnému nováčikovi Róbertovi Čapuchovi, vo svojej váhovej kategórii je tiež majstrom Slovenska

Rovnako rovnocenne sa na majstrovstvách darilo aj z Rimavskej Soboty, ktorý vo váhovej kategórii do 75 kg získal zlatú medailu.  V najpočetnejšej skupine porotu zaujal v konkurencii až 14 pretekárov. Jeho trénerom je Drahoslav Vanek z fittnescentra Mida Gym na plavárni. Ako pre Rimava.sk Vanek uviedol, Robo zďaleka presiahol jeho očakávania. „Bola to jeho prvá účasť na majstrovstvách. Bolo vidno, že má potenciál, ale nečakali sme, že sa až takto vynikajúco umiestni,“ povedal Vanek, podľa ktorého najväčšie gro príprav trvalo tri mesiace. Róbert, ktorý cvičí dva roky, mal pri svojej výške 175 cm súťažnú váhu 74 kg.

V kategórii do 75 kg tretie miesto obsadil aj Vojtech Radič, ktorý štartoval za Fitnessclub Hnúšťa v okrese Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO/VIDEO EastLabs