No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Mládežnícka akcia na námestí prilákala asi dvesto ľudí

16. novembra 2011 | |  | |

Približne dvesto ľudí sa počas dnešného popoludnia zišlo na rimavskosobotskom Hlavnom námestí, na podujatí s názvom Deň mládeže a študentstva. Ako pre Rimava.sk povedal jeden z hlavných organizátorov, študent Obchodnej akadémie Daniel Csúr, s priebehom podujatia aj s počtom účastníkov je spokojný. „Ja si myslím, že táto akcia mala aj svoj účinok a dopad na mladých ľudí, podľa mňa sa nám podarilo motivovať ich k tomu, aby si vybrali správnu cestu a zmysluplne využívali a trávili svoj voľný čas,“ uviedol Daniel. Ako podotkol, podobný program by radi pripravili aj v budúcnosti, podľa jeho slov to však závisí aj od financií.

Dnešné podujatie v centre Rimavskej Soboty sa  uskutočnilo pod záštitou občianskeho združenia MSconnect. Štyria mladí ľudia, okrem Daniela aj Martin Antal, Marek Astaloš a Jozef Gembický, sa zúčastňovali školení KomPrax, kde hovorili o tom, čo mládeži v jednotlivých regiónoch chýba. Záverečnou skúškou získali všetci po dvesto eur, práve z tých peňazí a vďaka sponzorom bol Deň mládeže a študentstva financovaný. V Rimavskej Sobote a okolí mladíci považujú za najvážnejší problém vysokú nezamestnanosť. Podľa nich aj to je dôvod, prečo majú mladí ľudia na svedomí čoraz viac trestných činov. Akcia mala byť dôkazom, že existuje veľa možností ako tráviť svoj voľný čas.

Na otvorení podujatia nechýbal primátor mesta Jozef Šimko, ktorý vo svojom príhovore zhrnul význam revolučných udalostí z novembra 1989. Vystúpili mažoretky, pripravené boli ukážky sebaobrany a bojového umenia, bikeri predviedli triky a skoky na rôznych prekážkach. Svoju prácu priblížili aj  policajní psovodi, prezentačné stánky si na námestí rozložili Lesy SR a Červený kríž. Mladí ľudia sa mohli  dozvedieť aj o možnostiach neformálneho vzdelávania.


.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross