No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO/POVODNE: V Hucíne spadla dôchodcom stena domu. Obce zásobujú pitnou vodou

povodneMimoriadna situácia po prívalových dažďoch a lokálnych povodniach v Rimavskosobotskom a Revúckom okrese zo začiatku týždňa trvá v troch obciach, tretí stupeň povodňovej aktivity platí až do odvolania. Informáciu pre Rimava.sk dopoludnia potvrdil prednosta Obvodného úradu v Rimavskej Sobote Pavol Struhár.

Nepriaznivú situáciu a problémy s pitnou vodou majú podľa neho v obci Radnovce a Cakov v okrese Rimavská Sobota, kde nemajú verejný vodovod. Obyvateľov od včera zásobujú pitnou vodou v cisternách. „Sú tam zatopené studne a spodná voda je príliš vysoká,“ uviedol zástupca vedúceho odboru civilnej ochrany a krízového riadenia Karol Anger, ktorý predpokladá, že táto situácia potrvá približne týždeň. „Musí sa stabilizovať počasie, následne môžu vydezinfikovať studne a urobiť rozbor,“ doplnil Anger.
Mimoriadnu situáciu by dnes mali odvolať v obci Hucín v okrese Revúca. V pondelok večer tu evakuovali približne 20 ľudí. Prívalová voda v obci podmyla domy a v dvoch prípadoch podľa Angera spadli aj múry. Ako uviedol, v centre obce spadla zadná váľková stena rodinného domu, kde bývajú 85-roční dôchodcovia. „Odkrylo im kuchyňu a kúpeľňu,“ priblížil Anger, podľa ktorého ich ešte predtým evakuovali hasiči. V súčasnosti by sa mali nachádzať u príbuzných. Ako Anger doplnil, v druhom prípade spadla stena na dome v rómskej osade.
[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=ML8WJdy9dG8" width="600" height="388"]

Silná prietrž mračien a lokálne záplavy spôsobili v pondelok večer mnoho problémov vo viacerých obciach Rimavskosobotského okresu. Postihnuté boli najmä obce Kociha, Hrachovo, Rimavská Baňa, Klenovec, Hnúšťa, Rimavské Zalužany či Gemerská Ves.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Postihnutých bolo viac ako desať obcí Rimavskosobotského okresu. V R. Zalužanoch bola voda vyššia ako v roku 2009
FOTO/VIDEO: Prívalová voda v Kocihe strhla na cestu svah a vytopila niekoľko domov. V Hucíne evakuovali ľudí

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross