No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: V polovici leta sú v prevádzke takmer všetky kúpaliská, na Drieňku je neorganizovaná rekreácia

teply-vrch-plazV polovici letných prázdnin sú v okrese Rimavská Sobota a Revúca v prevádzke takmer všetky kúpaliská okrem Klenovca, ktoré neodporučil Regionálny Úrad verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote. Ľudia môžu v regióne využívať sedem umelých a tri prírodné kúpaliská. Ako Rimava.sk informovala vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ v Rimavskej Sobote Anna Vraniaková, boli vydané rozhodnutia na umelých kúpaliskách v Tisovci, Hnúšti, Vodnom svete Číž, bazénoch na Kurinci (okrem detského bazénu), ako aj v Revúcej, Tornali a Revúčke. Z prírodných kúpalísk ide o Plážové kúpalisko v Tornali, na Kurinci či na Ormete na Teplom Vrchu, ktorého vody patria k najteplejším na Slovensku.

kurinec

Kurinec - Rimavská Sobota

Podľa našich informácií ľudia využívajú aj druhú časť vodnej nádrže na Teplom Vrchu, Drieňok, ktorý patrí obci. Kúpanie je tu však na vlastnú zodpovednosť. Hrádza, po ktorej sa dostanete od Správy povodia k zariadeniu Drieňok bola po minuloročnej rekonštrukcii bezpečnostného prepadu otvorená pre peších turistov. Podľa Vraniakovej však na toto prírodné kúpalisko nebolo vydané rozhodnutie a ide o neorganizovanú rekreáciu.

Počas sezóny pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva zistili len drobné nedostatky v prevádzkovaní zariadení, ktoré podľa Vraniakovej nemajú negatívny vplyv na zdravie obyvateľov. Týkajú sa iba označenia bazénov či evidencie.

Podľa starostky obce Teplý Vrch Jany Janšovej ich mrzelo, že po minulej nevydarenej sezóne je znovu napustená nádrž s čistou vodou a ľudia k nej majú obmedzený prístup. „Podarilo sa nám to konečne otvoriť aj keď s obmedzenými službami, keďže hotelové zariadenie je na predaj,“ povedala pre Rimava.sk Janšová a dodala, že je veľa ľudí, ktorí majú záujem využívať vodnú nádrž aj bez reštauračných služieb.

Vodná nádrž Teplý Vrch dosiahla počas dažďov v uplynulých týždňoch už niekoľkokrát hladinu, pri ktorej voda preteká bezpečnostným priepadom, naposledy tomu bolo uplynulý víkend. Hladina bola počas uplynulých piatich rokov kvôli bezpečnosti znížená čo neumožňovalo nádrž využívať naplno. Do opravy bolo minulý rok investovaných viac ako milión eur prevažne z eurofondov. Pozrite si, ako funguje...

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross