No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: V Tisovci začali veľkolepé oslavy aj rozlúčka. Zaujala návšteva z Rumunska aj Sima Martausová

V Tisovci začali vo štvrtok, 28. júna, veľkolepé oslavy Dní mesta, ktoré majú byť poďakovaním obyvateľom za ich dlhoročnú prácu. V obradnej sieni mestského úradu prijali hostí, na slávnostnom zasadnutí ocenili niekoľko osobností a organizácií. Zlatým klincom večera bola sympatická a skromná speváčka, ktorá sa nadchýna krásou v maličkostiach, Sima Martausová. O svojej originalite a spontánnosti hostí presvedčila čerstvou pesničkou pre Tisovec, Hej hou, hej hou, asi ideme domov, ktorú zložila na svoju podpis kartu počas čakania na svoje vystúpenie.

Súčasťou osláv bolo udelenie cien primátora mesta či poďakovania za dlhoročnú spoluprácu s partnerskými mestami. Tu divákov rozptýlila návšteva z Rumunska, ktorá spolu so skúseným tlmočníkom pobavila publikum. Medzi ocenenými, ktorí dostali ďakovné listy nechýbali záchranári či žiaci tamojšej základnej školy. Odovzdaná bola aj medaila svätého Gorazda pre Gabrielu Rúfusovú a Petra Rukavicu.

Cenu primátora mesta Tisovec si prevzal Alexander Kuchta, ktorý sa v 60-tych rokoch zaoberal zbieraním historických podkladov k štatútu mesta Tisovec. Ocenenie dostal pri príležitosti životného jubilea 80 rokov za dlhoročný archívny prínos v oblasti občianskych aktivít a kultúry. Ocenenie si prevzal aj zástupca partnerskej obce v Čechách, Ludgeřovice, Daniel Havlík. Na pódiu ho vystriedali domáci, dvojičky Branislav a František Hradovskí, ktorí 55 rokov pôsobia v dychovej hudbe Hradovanka. Ocenenie si prevzali rovnako z rúk primátora Petra Mináča. Ocenenou bola aj Miroslava Kochanová, Marta Svobodová zo SPOZu, Ján Spišiak z občianskeho združenia Zubačka a rodina Vlčková.

Trojdňové oslavy pokračujú aj v sobotu, kedy o 8:00 hod. v záhrade MsKS otvoria brány kulinárskeho dvora, kde si návštevníci pochutnajú na kotlíkových špecialitách. Nebude chýbať jarmok, kedy po jeho prejdení si na svoje prídu tí najmladší. Pre nich sú pripravené detské divadelné predstavenia na Nádvorí Radnice. Krátko po poludní sa zabavíte na koncerte skupiny STOP-ka z Michalovej. Kapelu neskôr vystrieda koncert speváka Dušana Grúňa či Marcely Laiferovej. Večerná zábava bude pod taktovkou speváčky Kristíny, po nej sa predstaví Vašo Patejdl a jeho posledné skladby vystrieda o 22:00 hod. ohňostroj. Oslavy však nebeským divadlom neskončia. Hodinu pred polnocou sa môžete v spoločenskej sále MsKS tešiť na diskotéku v podaní známeho Jula Viršíka, ktorý dá bodku za 24. Dňami mesta Tisovec.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross