No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Víkend v podaní turistiky, tradícií i koncertu

A je tu opäť víkend! Dva dni voľna, ktoré by bola škoda len tak nechať ujsť. Pozrite si preto pár tipov, kam vyraziť za zábavou. Čakajú na vás rôzne podujatia, kde spoznáte nielen tradície či okolitú prírodu, ale sa aj dobre zabavíte.

Víkendové poduajtia odštartovali štyri kolesá. V meste pod Hradovou začal Offroad Tisovec 2017. Od dnes, 21. apríla, sú až do nedele, 23. apríla, na programe súťažné jazdy na približne sto kilometrovej trati.

Sobota, 22. apríla, bude na podujatia vskutku bohatá. Ak chcete mať nad Offroadom v Tisovci nadhľad, tak by vám nemal ujsť v poradí 34. výstup na Hradovú, ktorý organizuje Turistický oddiel KOS Rimavská dolina Tisovec. Čaká na vás turistická prechádzka Tisovec – Hradová – Rejkovo a späť do Tisovca. A ak ste športovo založení, tak pre vás si organizátori pripravili Mini futbalový turnaj v Rimavskom Brezove, Panter Cup. Organizátori však majú niečo aj pre milovníkov tradícií a folklóru. Sobota bude na Salaši Zbojská Dňom valaskej kultúry a sviatosťou ovčiarstva. Sprievodným programom bude vyháňanie oviec na pašu či magické úkony na Juraja. Taktiež na vás čaká ochutnávka tradičnej valaskej kuchyne, v ktorej nebude chýbať zbojnícka a goralská baranina, gemerský baraní perkelt, tľapkance či halušky.

Prvý víkendový deň môžete zakončiť v Hnúšti. Vo veľkej sále Domu kultúry budú dosky patriť divadelnému predstaveniu Les v podaní Slovenského komorného divadla. Na divadlo sa v sobotu môžete tešiť aj v Rimavskej Sobote. V Bábkovej sále Domu kultúry sa predstaví tunajšie Divadlo Havran s tragikomédiou Láska v studni. V nedeľu, 23. apríla, vám krv v žilách rozprúdia Kollárovci. Na ich vystúpenie sa môžete tešiť v Dome kultúry v Kokave nad Rimavicou.

Navštíviť môžete aj niektoré z výstav. V Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote si do konca apríla môžete pozrieť unikátnu zbierku potápačskej techniky Petra Ferdinandyho. Ďalšou je výstava Vtáky Gemerskej pahorkatiny, ktorá predstaví výsledky desaťročného výskumu vtáctva tohto územia. Výstavu si môžete pozrieť do 10. mája. Treťou výstavou, ktorá je nainštalovaná v rimavskosobotskom Mestskom kultúrnom stredisku je Putovná výstava Anny Frankovej – odkaz dejín dnešku. Výstava je určená pre žiakov a študentov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross