No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vjazd do centra R. Soboty stále nie je povolený, lehota uzávierky bola predĺžená

RIMAVSKÁ SOBOTA – Uzavretie cesty do centra Rimavskej Soboty, cez križovatku na Sobôtke, bolo uskutočnené 20. októbra. Práce na novej turbo-okružnej križovatke stále pokračujú.

Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva PZ v Rimavskej Sobote vtedy upozornil vodičov motorových vozidiel, že do 30. novembra 2023 bude úplná uzávierka cesty II/531, z dôvodu ďalšej etapy stavebných prác súvisiacich s výstavbou novej turbookružnej križovatky Sobôtka v Rimavskej Sobote.

Sprístupnenie cesty sa ale ani na začiatku decembra neuskutočnilo. Ako Rimava.sk informoval Okresný dopravný inšpektorát OR PZ R. Sobota, dôvodom je predĺženie lehoty uzavretia, a to do konca tohto roka (31. decembra).

Článok pokračuje pod reklamouPREČÍTAJTE SI TIEŽ: Výstavba nového Retail Parku, ktorého súčasťou bude aj McDonald´s, bude stáť viac ako 9 miliónov eur


Obchádzková trasa je aj naďalej označená dočasným dopravným značením. V súvislosti s prácami na najfrekventovanejšej križovatke v meste a výstavbou novej kruhovej križovatky, je naďalej potrebné používať obchádzkové trasy cez Čerenčiansku ulicu alebo ulicu Jesenského.

Nová križovatka by obyvateľom mesta a okolia mala začať slúžiť až v lete budúceho roka. Má mať priemer 50 metrov a zazmluvnená cena s dodávateľskou firmou je takmer 3,6 milióna eur.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross