No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vo Fiľakove sa stretli majitelia veteránov z blízka i ďaleka, zavŕšili tohtoročnú sezónu

6. septembra 2017 |  | |

Ulice Fiľakova patrili uplynulú nedeľu historickým kúskom áut a motoriek. Stretli sa tu majitelia veteránov nielen z blízkeho okolia, ale svojím štvor i dvojkolesovým tátošom z čias minulých sa prišli pochváliť aj z Trnavy, Popradu, Nitry či dokonca Budapešti. Fiľakovo sa tak v nedeľu, 3. septembra, stalo miestom, kde milovníci histórie na kolesách zavŕšili tohtoročnú sezónu.

„Najskôr sme sa obávali nepriaznivého počasia, ale nakoniec sa vyčasilo a prišlo oveľa viac ľudí ako vlani,“ povedala pre Rimava.sk Andrea Illés Kósik, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska vo Fiľakove, ktoré 2. ročník zrazu veteránov spoluorganizovalo. Ako priblížila, na podujatie dorazilo celkovo 64 historických áut a motoriek, ktoré si podľa jej odhadov prišlo pozrieť približne 500 návštevníkov.

Stretnutie veteránov však nebolo len o autách či motocykloch. Počas podujatia boli pre návštevníkov pripravené rôzne sprievodné akcie, ako hry šikovnosti a rovnako deti si mohli otestovať svoju kreativitu. Ako ďalej riaditeľka uviedla, program nechýbal ani na javisku, kde sa predstavili mažoretky Hot Steps Mini, členovia tanečnej školy Keep Swinging z Budapešti a zraz veteránov zavŕšil koncert domácej kapely Poker.

Pred tým si návštevníci ako aj okoloidúci mohli počas okružnej jazdy cez Fiľakovo smerom na Kurtáň a späť na námestie ešte raz pozrieť históriu na kolesách, ktorá najstarším vozidlom siahala až do roku 1927.

V poradí 2. ročník zrazu veteránov vo Fiľakove je tak minulosťou, podľa riaditeľky už ale pomaly začali s prípravami na ten budúcoročný, ktorý sa uskutoční v prvý septembrový víkend. A ako doplnila, z podujatia sa tak stáva tradícia, v ktorej by chceli pokračovať.

Iniciátormi podujatia boli Tibor Bodzáši a jeho Kurtáňsky tím, ktorí pri hľadaní spoluorganizátorov našli partnera v MsKS vo Fiľakove. Na organizovaní podujatia sa ďalej podieľali Veterán Klub Lučenec, Richard Mede a Erik Mészáros. Kurtáňsky tím pod vedením Michala Muránskeho a Oľgy Kocúrovej zabezpečil realizovanie podujatia po technickej stránke. O sprievodné programy sa postaralo Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Ján Alberty


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross