No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiči, pozor. Kvôli výstavbe kruhového objazdu na Sobôtke vás opäť čakajú obmedzenia

3. apríla 2024 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Z dôvodu napredujúcich prác na najfrekventovanejšej križovatke v meste čakajú vodičov opäť obmedzenia.

V najbližších týždňoch čakajú vodičov podobné obmedzenia ako koncom roka 2023, kedy bola križovatka spojazdnená iba čiastočne.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre portál Rimava.sk uviedla hovorkyňa Slovenskej správy ciest Jana Lukáčová, v lokalite výstavby sú stále zúžené jazdné pruhy a znížená povolená rýchlosť. Vjazd a výjazd do mesta však bol od konca vlaňajšieho roka možný, no opäť dôjde k zmene.

"K zamedzeniu vjazdu a výjazdu na cestu II/531 dôjde od 8. apríla do 12. apríla," informovala Lukáčová. Vjazd do mesta bude opäť uzavretý a vodiči budú musieť používať obchádzky cez Čerenčiansku a Jesenského ulicu. "Následné obmedzenie čaká vodičov od 22. apríla do konca mája, kedy bude umožnený len vjazd z cesty I/16 v smere od Lučenca do Rimavskej soboty po ceste II/53," prezradia Lukáčová.

Dobrou správou ale je, že práce na križovatke sú hotové približne na 70%, a tak bude termín dokončenia pravdepodobne o pár týždňov skôr, ako sa pôvodne predpokladalo. "Ukončenie výstavby je plánované na september tohto roku, no na základe aktuálneho stavu prác a harmonogramu je možný posun na koniec augusta," dodala hovorkyňa.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross