No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiči pozor! Priecestie pod Šibeničným vrchom bude neprejazdné niekoľko dní

V Rimavskej Sobote by vodiči v týchto dňoch nemali počítať s priechodom železničného priecestia pod Šibeničným vrchom. Dôvodom sú rekonštrukčné práce a vlaková výluka v úsekoch Jesenské - Rimavská Sobota - Rimavská Baňa. Ide tak asi o dva mesiace prác na dva priechody, pri Šibeničnom vrchu a Ulici K. Mikszátha, ktoré ale kvôli cestnej doprave nemôžu byť uzatvorené počas prác naraz. Dnes sa pri uzatvorenom priecestí podľa našich informácií točili kamióny, ktorých vodiči si zrejme nevšimli označenie. Podľa ďalších vodičov však od rána nebola doprava správne označená. Práce na každom priechode sú odhadnuté na približne mesiac. Vodiči smerujúci na Šibeničný vrch tak budú využívať najbližší priechod, cez most na Jesenského ulici vedúcej priamo do centra.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa informácií Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) práce na priecestí potrvajú od dnes, 15. apríla do 25. júna, výlukové práce majú realizovať nepretržite. Rekonštrukcia zahŕňa výmenu koľajiska, zredukovanie koľají či automatizáciu. Práce súvisia aj s v minulosti častým kazením závor, o ktorých Rimava.sk už písala.

Okrem iného má byť obnovená aj hydroizolácia na mostoch v kilometri 1,365 km, 1,812 a km 5,606 medzi ŽST Jesenské – ŽST Rimavská Sobota. "Práce sú vykonávané na základe Zmluvy o dielo. Cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca ZSSK," informujú ŽSR. Ohľadom presného termínu uzatvorenia jednotlivých priechodov sme sa obrátili na hovorcu ŽSR Michala Lukáča, ktorý informácie prisľúbil v čo najkratšom čase.

Správa bude doplnená.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross