No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiči upozorňujú na rozpadávajúci sa asfalt frekventovanej cesty

defektVodiči, ktorí prechádzajú po obchádzke štátnej cesty v úseku Ružová osada medzi Lučencom a Rimavskou Sobotou, upozorňujú na rozpadávajúci sa asfalt. Novú obchádzku využívajú kvôli stavebným prácam na ceste I. triedy od júna minulého roka. Odvtedy musia počítať s dopravnými obmedzeniami, v poslednej dobe, v zimných mesiacoch, však aj s výtlkmi a dierami na dočasnej ceste. „Dostal som tam taký defekt, že mi celú pneumatiku roztrhlo,“ uviedol pre Rimava.sk vodič Peter, podľa ktorého keď úsekom prechádzate, nemáte šancu sa tým „kráterom“ vyhnúť. Ako zdôraznil, poškodené auto museli odtiahnuť do servisu a s celou záležitosťou sa obráti na poisťovňu či súd. Podľa ďalšej vodičky si okrem výtlkov treba dávať pozor aj na zver, ktorú tam v poslednej dobe častokrát vídava. Neďaleko cesty sa tam zvyknú pásť srnky čo je obzvlášť nebezpečné v noci. „Bola som prekvapená, koľko očí sa na mňa zrazu popri ceste pozeralo,“ opísala zážitok skúsená vodička. Podľa našich informácií deravých kolies pribúda a odťahové služby smerujú do Ružovej osady čoraz častejšie. Včera malo ísť minimálne o tri prípady, jeden z vodičov dokonca poškodil obidve pneumatiky.

Cesta pri Ružovej osade neďaleko Oždian patrí už niekoľko rokov k úseku častých dopravných nehôd. Najvážnejšou bola dopravná nehoda diaľkového autobusu v roku 2005, kedy o život prišli štyria ľudia.
Na stavenisko upozorňujú dopravné značky, jednou z nich je najnovšie aj výstražná značka o nerovnosti vozovky. Podľa vodičov sú však také veľké, že v hustej premávke a na úzkej ceste sa im nevyhnete.
O stanovisko sme ešte včera požiadali Slovenskú správu ciest. Správa bude doplnená.

Doplnené 8. februára o 16:00 hod.
Rekonštrukcia Ružovej osady sa predĺži a bude drahšia. O poškodených vozidlách na výtlkoch nevedia

Zámerom rekonštrukcie približne dvojkilometrového nehodového úseku v Ružovej osade je zmiernenie ostrej ľavotočivej zákruty v smere od oždianskeho obchvatu R2, ktorá nezodpovedá potrebám cesty I. triedy. Práce realizuje firma Skanska, ktorá zákazku vysúťažila v sume 5,567 mil. eur s DPH. Stavba mala byť ukončená v závere tohto * minulého roka 2015. Po ukončení stavby budú obchádzky zrekultivované.

 

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross