No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rekonštrukcia Ružovej osady sa predĺži a bude drahšia. O poškodených vozidlách na výtlkoch nevedia

ruzova-osada3Rekonštrukcia úseku častých dopravných nehôd na rozhraní Rimavskosobotského a Lučeneckého okresu, nazývaný Ružová osada, sa predĺži o niekoľko mesiacov. Hotová by mala byť až v septembri tohto roka. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila Zuzana Hromcová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC). Ako ďalej spomenula, do dnešného dňa bola zrealizovaná preložka asanácie domu a hospodárskych budov, preložka inžinierskych sietí, cestná kanalizácia a cestný násyp vrátane mostných objektov. Dôvodom oddialenia záveru rekonštrukcie sú podľa hovorkyne práce navyše, ktoré sa vyskytli počas realizovania stavby. „Zmluvná cena bude navýšená o približne 513 tis. eur a bude hradená čiastočne zo štátneho rozpočtu a čiastočne zo zdrojov Európskeho spoločenstva,“ uviedla Hromcová. Zároveň dodala, že ide napríklad o predĺženie zvodidiel, výmenu nevhodného podložia či zmenu nemodifikovaných asfaltov na modifikované, ktoré sú odolnejšie a kvalitnejšie.

Rozpadávajúci asfalt obchádzky v Ružovej osade už opravujú

Rozpadávajúci asfalt v Ružovej osade, na ktorý upozorňovali minulý týždeň vodiči poškodených áut, už cestári opravujú. Na novej obchádzke došlo v zime k viacerým defektom. „Obchádzkové trasy sú dočasné objekty a z tohto dôvodu nie sú navrhnuté na trvalú prevádzku,“ poznamenala Hromcová, hovorkyňa SSC a dodáva, že v prípade ich poškodenia je zodpovedný zhotoviteľ stavby, ktorý obchádzkové komunikácie má udržovať v prevádzkyschopnom stave. Ako Hromcová zdôraznila, výtlky budú opravené v čo najkratšom termíne v závislosti na klimatických podmienkach. „Do dnešného dňa nemáme žiadne informácie o poškodených nápravách,“ uzavrela.

Zámerom rekonštrukcie približne dvojkilometrového nehodového úseku v Ružovej osade je zmiernenie ostrej ľavotočivej zákruty v smere od oždianskeho obchvatu R2, ktorá nezodpovedá potrebám cesty I. triedy. Práce realizuje firma Skanska, ktorá zákazku vysúťažila v sume 5,567 mil. eur s DPH.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
V Ružovej osade začali s búraním, vysťahovanie museli riešiť exekúciou
FOTO: V Ružovej osade pripravujú obchádzku. Súčasťou rekonštrukcie bude aj asanácia domu
Nehodový úsek Ružová osada opraví firma Skanska
Nehodový úsek pri Ružovej osade chce rekonštruovať deväť firiem
VIDEO: Nehodové úseky pri Fige a Ružovej osade si vyžiadali dve vážne nehody a ľudský život
Nehodový úsek pri Fige si vyžiadal život vodiča. Ďalšia dopravná nehoda v Ružovej osade s vážnym zranením
VIDEO: Slovenská kobra už aj pri R. Sobote, vodič Audi prekročil rýchlosť trojnásobne
DOPLNENÉ: Pri Ružovej osade havarovala vojenská tatrovka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross