No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: Najjednoznačnejšie volili v Cakove či Tachtách – Bugára, v Sútore zvíťazil Harabin

Najjednoznačnejšie v tom, komu odovzdať hlas v prezidentských voľbách mali obyvatelia len v niekoľkých obciach okresu Rimavská Sobota. Svojim kandidátom dali najviac hlasov, pričom ostatní dostali už len malé percento platných hlasovacích lístkov. Pravdepodobne najväčší rozdiel v hlasovaní bol v obci Cakovo, kde si za prezidenta obyvatelia zvolili Bélu Bugára. Zo 74 platných hlasov získal 69, čo je viac ako 93 percentný podiel platných hlasov. Podobne tomu bolo aj v niekoľkých ďalších obciach ako Drňa, Dulovo, Lenartovce, Valice či Gemerské Dechtáre. Ako vyplýva z výsledkov volebných štatistík prvého kola prezidentských volieb, Béla Bugár zvíťazil vo viac ako 40-tich obciach rimavskosobotského okresu. Najviac hlasov získal v okrsku Tachty a Hajnáčka, kde ho volilo zhodne po 136 občanov.

Vysoký rozdiel v počte hlasov zaznamenali po uzatvorení volebných miestností aj v obci Sútor, kde s najväčším prehľadom vyhral Štefan Harabin. Zo 107 platných hlasov mu ten svoj v Sútore odovzdalo 92 voličov čo predstavuje takmer 86 percentný podiel. Harabin v tejto obci získal aj zároveň najväčší počet hlasov zo všetkých okrskov v okrese Rimavská Sobota. Víťazom sa stal ešte v obci Ratkovská Suchá kde získal 7 hlasov a v Špaňom Poli kde mal 14 hlasov.

V ostatných obciach a okrskoch v okrese sa rozdiely v podieloch hlasovaní až tak veľmi neprejavili. Marian Kotleba najviac hlasov získal v jednom z okrskov v Hnúšti, a to 106. Vo Veľkých Teriakovciach 81 a rovnako aj v jednom z okrskov v meste Tisovec.

Najviac hlasov a do druhého kola prezidentských volieb postúpili kandidáti s najväčším počtom hlasov, Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. V okrese Rimavská Sobota Čaputová získala 7 010 platných hlasov a Šefčovič 3 619. Na treťom mieste v okrese skončil Béla Bugár s počtom hlasov 3 539, Marian Kotleba 3 244, Štefan Harabin 2 400. Menej ako päťsto hlasov získal Eduard Chmelár 431, Milan Krajniak 411, František Mikloško 300, Martin Daňo 143, Róbert Švec 104. Ostantí kandidáti získali v okrese Rimavská Sobota menej ako 100 hlasov. Druhé kolo volieb bude 30. marca.

Zdroj: Rimava.sk, Spracované podľa Štatistického úradu SR

Súvisiace články
VOĽBY: Zuzanu Čaputovú potiahli hlasy z miest, v tunajších obciach získal najviac hlasov Béla Bugár
VOĽBY: V R. Sobote dostala najviac hlasov Zuzana Čaputová, dominovala aj v Hnúšti a Tisovci
V Janiciach zomrel predseda volebnej komisie


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross