No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Volejbalový turnaj na Orávke si získal priaznivcov

volejbal-oravkaAmatérsky volejbalový turnaj na Orávke v okrese Rimavská Sobota si získal svojich priaznivcov, tento rok organizátori očakávajú minimálne osem družstiev ako vlani. Ako ďalej Rimava.sk informoval starosta obce Ján Lichanec, sú milo prekvapení záujmom a počtom družstiev, ktoré sa do turnaja prihlasujú. „Okrem domácich družstiev svoju účasť ohlásili tímy z okolitých obcí a aj družstvá z Rimavskej Soboty,“ povedal starosta obce, podľa ktorého majú prísť aj minuloroční víťazi, ktorí sa budú snažiť obhájiť prvenstvo. Hrať sa podľa starostu neveľkej obce bude na antukovom ihrisku, pripravujú však aj pomocné ihrisko na rozcvičenie. Na regulérnosť zápasov budú dohliadať dvaja rozhodcovia, Jozef Mitter a Ján Račko.

Po celodennom volejbale organizátori pripravujú aj druhý ročník rockového koncertu. Tak ako minulý rok, aj tento bude headlinerom Radoslav Vontorčík s kapelou Before the Zero day. Po druhýkrát si zahrajú aj Rimavskosoboťania Vlk vo vlaku a nováčikom bude kapela Pseudosapiens z Revúcej.

Okrem volejbalového turnaja čakajú Orávku tento rok ešte oslavy Dni obce, ktoré sú naplánované na sobotu, 13. augusta. Počas tohto podujatia sa bude znova súťažiť, a to v stolnotenisovom turnaji a príprave a varení zemiakových jedál. 

Posledný júnový víkend bol na Kurinci úvodný turnaj sezóny, Automax Beach volley cup 2016.

Počas leta si na svoje prídu fanúšikovia volejbalu aj na Kurinci, kde v prvý augustový víkend, 6. až 7. augusta bude posledné kolo Majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale ženských dvojíc. Podľa organizátora profesionálneho volejbalového turnaja Štefana Baláža, budú družstvá hrať aj o pohár predsedu predstavenstva Roľníckej spoločnosti Bottovo Miroslava Juríčka. O organizáciu sa vlani postaral domáci klub VK Slovan Rimavská Sobota.

Turnaj Orávka-2016

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross