No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Volejbalový turnaj sa tentokrát bude niesť v duchu narcisov

9. apríla 2018 | |  | 

Mesiac apríl sa už tradične spája s Dňom narcisov, ktorý tentokrát pripadne na trinásty deň v mesiaci. V rovnaký dátum odohrajú volejbalisti a priatelia športu turnaj, ktorý sa bude niesť v duchu spomienky na Memoriál Evy Zacharovej. Ten sa stal v meste Rimavská Sobota už tradíciou, avšak minulý rok, po 25-tich rokoch bol oficiálne zrušený. Podľa slov jedného z organizátorov, Zuzany Zagyiovej, by bola škoda aby takéto podujatie zaniklo. Preto sa rozhodla zorganizovať neoficiálne pokračovanie pod názvom spomienka na Memoriál Evy Zacharovej. S Dňom narcisov tento turnaj spojila zámerne. „Chcem, aby sa turnaj niesol v duchu solidarity a mal istú pridanú hodnotu. Preto som sa rozhodla, že finančná čiastka zo štartovného bude poukázaná na zbierku ku Dňu narcisov. Veľkú vďaku by som chcela vyjadriť riaditeľovi ZŠ P. Dobšinského Petrovi Nôtovi, ktorý zdieľal môj nápad a podali sme si ruky na spoluprácu," hovorí organizátorka turnaja. Rovnako, ako po minulé roky, chcú podľa nej zachovať atmosféru turnaja, ktorý nebol len športovým podujatím, ale aj spomienkou a spoločenskou udalosťou.

Pozvané sú družstvá z Hnúšte, Revúcej, Lučenca, Veľkého Krtíša, či Banskej Bystrice, ktoré predbežne podľa organizátorov svoju účasť už prisľúbili. Tímy budú rozdelené do dvoch skupín. Prvú budú tvoriť zamestnanci, rodičia, priatelia škôl a mestských inštitúcií. V druhej skupine budú aktívni volejbalisti. Turnaj by mal prebiehať v telocvičniach na štyroch základných školách v meste. Záleží to od množstva prihlásených tímov. Tie sa môžu registrovať do 23. marca u organizátorov.

„Podrobnosti a pravidlá ešte zverejníme neskôr,“ dodáva riaditeľ základnej školy Peter Nôta, ktorý oceňuje iniciatívu pokračovania volejbalového turnaja. Ako však dodal, usporiadať podobné podujatie je čoraz ťažšie. Napriek tomu však dúfajú, že športovci ich myšlienku podporia a turnaju sa aktívne zúčastnia.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross