No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vražda Slovensko zmenila a my sa nevzdáme. Avizujú organizátori verejných zhromaždení

19. februára 2019 |  | |

Vo štvrtok, 21. februára, uplynie rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pri tej príležitosti opäť verejnosť zaplní námestia nielen v Rimavskej Sobote, ale po celom Slovensku, aby nielen zaspomínala na tento mladý zavraždený pár, ale aj povedala, že nezabúda...Štvrtkové (21. februára) verejné zhromaždenie v Rimavskej Sobote, ktoré sa uskutoční o 17:30 hod. na Hlavnom námestí organizuje Rimavská kaviareň v spolupráci s iniciatívou Za slušné Slovensko.

Organizátori v udalosti na Facebook-u zverejnili tento text:

Vo štvrtok 21. februára 2019 uplynie rok od chladnokrvnej vraždy Jána a Martiny. Vraždy, ktorá navždy zmenila naše životy, vraždy, ktorá zmenila Slovensko.

Už rok sa stretávame na námestiach, voláme po slušnosti a spravodlivosti. Vytvárame spoločenstvo, ktoré žiada novú kultúru spravovanie vecí verejných, chce slušnosť, nie aroganciu a nenávisť, volá po pravde a spravodlivosti namiesto klamstva a bezbrehého populizmu.

Spoločne sme strhli oponu a dostali možnosť naplno vidieť, ako sa v našej krajine zametala korupcia pod koberec, ako policajní funkcionári zneužívali políciu, ako sa ubližuje nevinným a slabším.

Farmári, učitelia, zdravotné sestry a mnohí ďalší boli roky zabúdaní a ich problém odsúvané na okraj, a to len preto, aby krajinu mohli rozkrádať „naši“ ľudia.

Vidíme, že niektorí politici nemajú naďalej problém používať nenávisť a konšpirácie ako pracovnú metódu. Hneváme sa na tých, ktorí nemajú odvahu vyvodiť voči sebe osobnú zodpovednosť. Tituly, hodnosti a funkcie sú pre nich viac ako pokora a úcta k pravde a vzdelaniu. Hanbíme sa z hrubosť a cynizmus ľudí vo verejných funkciách.

Voláme po slušnosti a ako odpoveď prichádza výsmech, osobné útoky a klamstvá. No my sa nevzdávame a ani nevzdáme. Chceme slušné a spravodlivé Slovensko.

Naše požiadavky stále pretrvávajú. Voláme po vyšetrení vraždy Jána a Martiny. Ak sa chceme posunúť ďalej, musíme poznať mená tých, ktorí si túto obludnú vraždu objednali. Voláme po dôveryhodnej vláde, takej vláde a takej politike, ktorá je skutočnou službou všetkým ľuďom, politike, ktorá prináša víziu a riešenia.

Za rok sme o našej krajine zistili viac ako kedykoľvek doteraz. Je v nej nádej aj sila, ktorá dokázala poslať nedotknuteľných preč z ich pozícii. Svetlo, ktoré dokáže prežiariť tmu.

Nesmieme však prestať. Vražda Slovensko zmenila a my sa nevzdáme, budeme pokračovať. Každý jeden z nás, každý, kto prichádzal na námestia, každý, kto sledoval dianie a aktívne sa zaujímal, je súčasťou veľkého spoločenstva, na ktoré sme čakali, ktoré tvoríme a je nás stále viac. Ona i on je tá, ten, na ktorých sme čakali. My spoločne sme tí, na ktorých sme čakali.

Ján a Martina, vo vašom mene, v mene všetkých, ktorým je v tejto krajine ubližované, v mene nás všetkých nezabudneme a pokračujeme na slovenských námestiach vo štvrtok 21. februára 2019.

Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom ochoty a odvahy vytrvať.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Facebook udalosti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross