No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vykurovacia sezóna má na svedomí prvé požiare

3. novembra 2017 |  | |

Vykurovacia sezóna začala a nedostatočná starostlivosť o komíny sa podpísala aj na prvých požiaroch. V obci Kociha včera, 2. novembra, v podvečerných hodinách horel komín na rodinnom dome. Pri požiari zasahovali hasiči z Rimavskej Soboty. Podľa riaditeľa hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote Mareka Laššáka išlo o vyhorenie sadzí v komíne, k väčším škodám na majetku nedošlo. „Požiar bol doriešený blokovou pokutou,“ povedal Laššák.

V tejto sezóne išlo už o druhý takýto prípad požiaru. Zároveň riaditeľ hasičského zboru vyzýva obyvateľov a majiteľov rodinných domov, aby nezanedbávali pravidelnú revíziu komínov, vykurovacích telies, dymovodov a týmto spôsobom predchádzali vzniku nevyčísliteľných škôd na majetku.

Podľa odporúčania odborníkov by sa revízia komína mala v priemere opakovať každých 6 mesiacov. Pri zanedbaní starostlivosti o palivové spotrebiče, dymovody a komínové telesá, môže Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru uložiť pokutu až do výšky 331 eur. „Čas, ktorý budete venovať preventívnym opatreniam sa Vám určite oplatí a následne ochráni zdravie a majetok Vás a Vašich blízkych,“ dodal Laššák.

Zdroj: Rimava.sk, HaZZ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross