No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výročie klubu oslávili tanečníci výbornými umiestneniami aj majstrovským titulom

28. marca 2014 |  | |

Tomáš Baka a Orsolya FarkasováVýborné umiestnenia na popredných priečkach a dokonca aj zlatú a striebornú medailu si priniesli tanečníci rimavskosobotského Tanečného klubu Impulz z minulotýždňových Majstrovstiev Slovenska v latinsko-amerických tancoch. Ich úspešné účinkovanie na súťaži bolo najlepším darčekom k okrúhlym narodeninám klubu, ktorý oslavuje desiate výročie svojho založenia.

Majstrovstvá sa konali uplynulý víkend v Banskej Bystrici. Najvyššie umiestnenie vo svojej kategórii si vytancoval pár Tomáš Baka a Orsolya Farkasová, ktorí skončili v latine na prvom mieste. Darilo sa im aj v predchádzajúcich majstrovstvách, v štandardných tancoch obsadili piate miesto, v desiatich tancoch boli druhí.

Aj juniorský pár Gerhard Sendrei a Zuzana Šiminská obsadil v meste pod Urpínom medailové umiestnenie a vybojoval si striebro spomedzi dvadsiatich zúčastnených dvojíc.

Tanečný klub Impulz mal v súťaži aj ďalších zástupcov, tanečný pár Ladislav Feldsam a Regina Kisbenedeková zaujal v kategórii 21 rokov desiatu priečku. Celkovo v tejto kategórii tancovalo 27 párov.

Ako pre Rimava.sk uviedla Tatiana Koniarová z TK Impulz, ktorý pôsobí pri občianskom združení Sorima, umiestnenie párov je veľmi úspešným začiatkom roka a skvelou reprezentáciou klubu.

Spomenula tiež, že pár Tomáš Baka - Orsolya Farkasová je ako člen štátnej reprezentácie SZTŠ a na základe dosiahnutých výsledkov tento rok nominovaný na aprílové Majstrovstvá Európy do Španielska a októbrové Majstrovstvá sveta do Moskvy.

[nggallery id=1347]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross