No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VYŠNÝ SKÁLNIK: Rezbári opäť vdychujú drevu druhý život

perex-sympoziumUž po druhýkrát v tomto roku patrí miesto pri Rybníku vo Vyšnom Skálniku rezbárom. Od pondelka, 3. októbra, až do piatka, 7. októbra, sa tam koná Rezbárske sympózium s témou Po stopách Maginhradu. Opäť toto miesto pod holým nebom počas celého týždňa ponúka priestor na tvorbu drevených plastík. Rimava.sk o tom informovala Henrieta Struhárová z Mikroregiónu Rimava a Rimavica.

„Tak ako predtým, tak aj teraz drevo dostane druhý život a nové posolstvo. Vytvorené drevené sochy sa stanú súčasťou náučného chodníka Po stopách Maginhradu,“ uviedla Struhárová. Ako zároveň dodala, na sympóziu tvoria páni Pavol Hajduk, Miloš Bobák, Albert Šimrák a Branislav Petráš, ktorým učarovala krása regiónu Malohont a chcú svojou prácou, tak prispieť k jeho ešte väčšej malebnosti.

Všetci milovníci dreva a rezbárskeho umenia sa môžu podľa jej slov prísť pozrieť kedykoľvek počas dní trvania sympózia od 3. do 7. októbra v čase od 9:00 do 17:00 hod. na vznikajúcu krásu.

Záver sympózia bude patriť vernisáži, ktorá sa uskutoční v piatok, 7. októbra o 15:00 hod., kde budú vystavené vyrezané drevené diela.

Mikroregión Rimava a Rimavica v spolupráci s občianskym združením Ozveny realizujú rezbárske sympózium s finančnou podporou Miestnej akčnej skupiny Malohont.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív MR Rimava a Rimavica


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross