No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VYŠNÝ SKÁLNIK: Rozprávkový les otvorí svoje brány, povedie novou trasou

perex-lesAni tento rok sa nezabudlo na deti a na ich usmiate tváre. A práve preto sa v sobotu, 2. júla, otvorí už po 14-krát brána Rozprávkového lesa vo Vyšnom Skálniku, tento rok povedie novou trasou. Ožijú v ňom rozprávkové bytosti, aby mohli všetkým deťom pripraviť zaujímavé úlohy a odmeniť ich sladkou odmenou. „Zároveň to bude malou oslavou pre deti, že sa konečne dočkali vytúžených letných prázdnin,“ informovala Rimava.sk Henrieta Struhárová z Mikroregiónu Rimava a Rimavica, ktoré toto podujatie organizuje. Vstupné je aj tento rok dobrovoľné.

Podľa jej slov je Rozprávkový les vstupom do sveta zábavy, hier a rozprávky. Ako ďalej priblížila, bránu otvoria o 9:30 hod. a posledný vstup do rozprávky bude o 13:00 hod. Malí aj veľkí sa podľa Struhárovej môžu tešiť na vandrovku do sveta rozprávky, ktorá povedie novou trasou a kde čarodejnice a čerti nebudú až takí zlí, ako sa o nich hovorí. „Pirátov každý zdolá a víly ukryté v lese opäť zatancujú čarovný tanec leta. Vítané sú všetky deti a tiež ich príbuzní, či priatelia,“ poznamenala a dodala, že Mikroregión Rimava a Rimavica pozýva každého prežiťdeň plný zážitkov, zábavy a detského smiechu.

„Okrem rozprávkových postavičiek deti potešia aj zaujímavé sprievodné aktivity ako sú koníky, nafukovacie atrakcie i maľovanie na tvár,“ podotkla Struhárová a doplnila, že na konci rozprávkovej cesty čaká na návštevníkov občerstvenie a tradičný guláš.

„Vzhľadom na to, že sa tento rok pripravila nová cesta za dobrodružstvami, chceme upozorniť rodičov, že trasa je nevhodná pre kočíky,“ uviedla.

Podujatie už tradične organizuje Mikroregión RIMAVA a RIMAVICA v spolupráci s partnermi a sponzormi a za pomoci mnohých dobrovoľníkov z celého územia mikroregiónu.

plagat_Rozpravkovy-Les-30

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross