No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VYŠNÝ SKÁLNIK: Začiatok júla patrí Ceste rozprávkovým lesom

Pre úspech z minulých rokov sa aj tento rok rozhodli organizátori z Mikroregiónu Rimava a Rimavica v spolupráci s Občianskym združením Ozveny usporiadať obľúbené podujatie Cesta rozprávkovým lesom „Z rozprávky do rozprávky“. Pri rybníku vo Vyšnom Skálniku sa tak v nedeľu, 1. júla, uskutoční už 16. ročník tohto podujatia. Brána rozprávkového lesa bude otvorená od 09:00 hod. do 12:00 hod. a opäť umožní malým aj veľkým spoznať a pripomenúť si známeho rozprávkara Pavla Dobšinského.

„Aj tento rok dostanú detičky pri vstupnej bráne rozprávkovú knižku, do ktorej počas cesty rozprávkovým lesom po splnení úloh na jednotlivých stanovištiach dostanú pečiatky,“ priblížila pre Rimava.sk Henrieta Struhárová z Mikroregiónu Rimava a Rimavica. Ako doplnila, až po prejdení celej trasy a nazbieraní všetkých pečiatok do rozprávkovej knižky dostanú v cieli od rozprávkových bytostí sladký balíček.

Pozrite si, ako to vyzeralo minulý rok 

Podľa jej slov rovnako ako minulý rok, aj tentokrát povedie cesta rozprávkovým lesom malebnou okolitou prírodou cez les a lúky. Jednotlivé stanovištia na trase budú ozdobené kulisami, ktoré vytvorili žiaci druhého stupňa ZŠ a ich učitelia v rámci výtvarnej súťaže „Z rozprávky do rozprávky“.

Nezabudlo sa podľa Struhárovej ani na nafukovacie atrakcie, jazdu na koni, či koči, maľovanie na tvár a občerstvenie na konci celej trasy. „Veríme, že sa návštevníkom bude Cesta rozprávkovým lesom „Z rozprávky do rozprávky“ páčiť a budú sa tešiť na ďalšiu o rok,“ poznamenala a dodala, že v prípade nepriaznivého počasia si organizátori vyhradzujú právo podujatie preložiť.

Zdroj: Rimava.sk (Rimava.sk je mediálnym partnerom podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross