No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z. Cziprusz: Môj výsledok je lepší, ako som očakával. Budem spokojný, keď sa dostaneme do parlamentu

RIMAVSKÁ SOBOTA – V predčasných parlamentných voľbách 2023 bojuje o stoličky v Národnej rade Slovenskej republiky aj strana Aliancia - Szövetség. V priebežných preferenčných hlasoch je medzi najlepšími aj kandidát z Rimavskej Soboty Zoltán Cziprusz.

Podľa neho budú výsledky tesné. V čase písania článku bolo sčítaných 75 percent všetkých hlasov a Aliancia mala 5,16 percent. "Ešte neviem, či sa dostaneme do parlamentu. Ešte príde spočítavanie z Bratislavy, čo pre nás nie je najlepšie," uviedol Cziprusz.

Článok pokračuje pod reklamou


Na južnom Slovensku vyhrala strana vo väčšine okresov, takisto aj v Rimavskej Sobote. Jeho osobný výsledok však neočakával taký dobrý. "Ja budem spokojný, keď sa dostaneme do parlamentu," doplnil.

Jeho dobrý výsledok prikladá tomu, že bol hlavnou tvárou kampane, hlavne v okrese Rimavská Sobota. "Musíme sa však prebojovať do parlamentu. Aj ak by som bol jednotkou v preferenciách, je to zbytočné, keď skončíme za bránami," uzavrel s tým, že volebnú noc trávi v Rimavskej Sobote na centrále, kde je približne 50 ľudí.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross